schronisko dla zwierząt

Pies ze schroniska jak postępować w momencie przyjęcia go do domu? Adopcja psa ze schroniska to bardzo ważna decyzja, która powinna być solidnie przemyślana. Nie zawsze bowiem, wolontariusze są w stanie powiedzieć nam o całej przeszłości czworonoga. Jednak dajemy psu szansę na lepsze życie, co jest piękne. Zyskujemy zaufanego i oddanego przyjaciela, a przede wszystkim ocaliliśmy życie psa, który nie miał aż tyle szczęścia.

Pies ze schroniska jak postępować i jak go wprowadzić do domu? Pies po przejściach to duża niewiadoma. Nie wiemy tak naprawdę, co przeszedł pies, przed trafieniem do schroniska. Musisz się więc uzbroić w masę cierpliwości i chęci do poszerzania swojej wiedzy.

Pies ze schroniska jak postępować w razie adopcji? Jak postępować z psem po przejściach? Pies ze schroniska porady

Przede wszystkim – spokojnie, powoli. Musimy dać psu czas, aby oswoił się z nową dla niego sytuacją. Musimy zdobyć jego zaufanie. Nie możemy wymagać od zwierzęcia, że od razu dostosuje się do naszego trybu życia. Mamy przed sobą, bowiem czworonoga, który rzadko wychodził na spacery, nigdy nie zostawał sam w domu. Musisz mu to wszystko pokazać, nauczyć. Najlepiej wziąć kilka dni wolnego, aby przez ten czas poznać psa, a pies poznał nas.