znęcanie nad zwierzętami
fot. screenshot tvn24.pl

Znęcanie nad zwierzętami jest bez wątpienia okropnym czynem, ale również dużym, społecznym problemem. Na szczęście w prawie na bieżąco zachodzą zmiany, które cieszą tych, którzy nigdy nie skrzywdziliby zwierzęcia. Przykładem na to, jest ta sytuacja – za to, co zwyrodnialec zrobił psu, trafi do więzienia. 

Być może kiedyś ten mężczyzna chodziłby bezkarny, ale teraz. na szczęście, dzięki zmianom w prawie tak się nie stanie. Znęcanie nad zwierzętami nie będzie więcej uchodzić płazem bestiom w ludzkiej skórze. Niezwykle nas to cieszy.

Historia tego poszkodowanego psa jest bardzo smutna. Jego 26-letni właściciel okazał się być potworem i bardzo skrzywdził swojego czworonoga. Zwierzę zostało znalezione w lesie, było przywiązane do drzewa i miało skrępowane łapy. Trudno sobie wyobrazić strach i ból tego malucha, gdy został tam sam.

Znęcanie nad zwierzętami podlega w końcu należytej karze

26-letni Szymon J. nie miał dla psa żadnej litości. Zostawił go w lesie na pewną śmierć, nie ruszyło go nawet błagalne, psie skomlenie. Gdyby nie to, że czworonóg został cudem odnaleziony, nie miałby najmniejszych szans na przeżycie. Sam nie uwolniłby się w żaden sposób.

Zawodzenie przerażonego pieska usłyszał mężczyzna, który zbierał jagody w okolicy miejscowości Wielowieś. Zachował się ludzko i pomógł biednej, przerażonej istotce. Na szczęście, tym razem wymiar sprawiedliwości nie będzie miał litości dla zwyrodnialca, tak samo jak on nie miał litości dla swojego podopiecznego.

– Suczka nie mogła wyswobodzić się z uwięzi, obok niej leżała resztka taśmy. Prawdopodobnie miała też związane przednie łapy i pyszczek, ale udało jej się zerwać taśmę – mówiła kierowniczka schroniska w Ostrowie Wlkp. Agnieszka Nowicka. To ona pierwsza dostała informację o znalezionym psie.

Jak się okazało, oprawca adoptował poszkodowaną suczkę ze schroniska, jednak zamiast stworzyć jej kochający dom, zgotował jej piekło. Jak ustaliły służby, oskarżony o znęcanie nad zwierzęciem próbował się pozbyć psa już wcześniej.

Znęcanie nad zwierzętami nie jest już zamiatane przez wymiar sprawiedliwości pod dywan. Sąd uznał 26-latka winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo Szymon J. dostał trzyletni zakaz posiadania zwierząt i ma wpłacić 2 tys. zł nawiązki na rzecz międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Pozostawiona na pewną śmierć suczka, fot. screenshot tvn24.pl
Skrępowane łapy psa, fot. screenshot tvn24.pl

Źródło: tvn24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. CO DRUGI PIES NA TO CIERPI! NIE IGNORUJCIE TEGO, BO ŹLE SIĘ SKOŃCZY
  2. BESTIA W LUDZKIM CIELE! OBCIĄŁ ŁAPY PSA SĄSIADA ŻEBY SIĘ ZEMŚCIĆ ZA BŁAHOSTKĘ
  3. CZY TO MOŻLIWE?! NAJDZIWNIEJSZE HYBRYDY ZWIERZĄT JAKIE ZOBACZYCIE