pies zostawiony w samochodzie

Pies zostawiony w samochodzie! Wrzesień wiąże się z powrotem do szkoły i tym, że wakacje się kończą. Jest to ciężki czas dla zwierząt. Wiele z nich wtedy jest masowo porzucanych, inne są bestialsko zabijane, a jeszcze inne – niemyślący właściciele – zamykają w samochodach podczas upału. Właśnie do uwięzienia psa w samochodzie doszło wczoraj w Wodzisławiu. Interweniowali funkcjonariusze policji. 

Pies zostawiony w samochodzie. APEL!

Wakacje się skończyły – wakacyjne upały też. Jednak nadal temperatura na termometrach wynosi blisko 25-30 stopni. To, że mamy wrzesień, nie oznacza, że zwierzak przeżyje zamknięcie w gorącym samochodzie – miesiąc chyba tutaj nie ma żadnego znaczenia. Dlatego apelujemy! Nie zostawiajcie zwierząt w samochodach – niezależnie czy na dworze jest +30 stopni, czy -20. Pies w takiej sytuacji zazwyczaj się stresuje. Pamiętaj także, że temperatura w samochodzie staje się dużo wyższa w krótkim czasie – słońce + blacha = po minucie około 50 stopni. Zwierzę może ugotować się żywcem. Jest to okrutna i bolesna śmierć. 

Pies zostawiony w samochodzie: interweniowała policja

Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, że na ul. Kubsza w Wodzisławiu siedzi zamknięty w samochodzie pies. Osoba zgłaszająca twierdziła, że zwierzę siedzi już tam od dłuższego czasu. Na miejscu od razu pojawił się patrol. Nie było czasu na zwłokę, na dworze panował upał. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zwrócili uwagę, że zwierzak nie ma nawet uchylonych okien. Bilet parkingowy umieszczony za szybą, wskazywał, że pies siedzi w aucie od minimum 10 minut. 10 minut w takiej sytuacji może zabić zwierzaka, w tym czasie samochód może się naprawdę niebezpiecznie nagrzać. 

Obok parkingu, na którym stał samochód odbywał się festyn na pożegnanie lata. Funkcjonariusze poprosili o nadanie komunikatu ze sceny nt. czworonoga zamkniętego w samochodzie. Mieli nadzieję, że właściciel stawi się niezwłocznie. Jednak tak się nie stało i policjanci musieli interweniować bez niego. Zwłaszcza, że widać było, że zwierzak z minuty na minutę słabnie. Przestał biegać po samochodzie, a jego szczekanie nie było już tak głośne. Widać było, że jest przegrzany i odwodniony. 

Nie zostawiajcie zwierząt w samochodach – niezależnie czy na dworze jest +30 stopni, czy -20. Pies w takiej sytuacji zazwyczaj się stresuje. Pamiętaj także, że temperatura w samochodzie staje się dużo wyższa w krótkim czasie – słońce + blacha = po minucie około 50 stopni. Zwierzę może ugotować się żywcem. Jest to okrutna i bolesna śmierć. 

Pojawili się właściciele. Co im grozi?

29-latkowie, właściciele psa, pojawili się dopiero po 25 minutach od wybicia szyby. Twierdzili, że zostawili psa tylko na chwilę, żeby wejść do banku – w swoim zachowaniu nie widzieli nic złego. Obecnie są prowadzone czynności, a parze grozi do 3 lat pozbawienia wolności za narażanie zwierzęcia na skrajne warunki atmosferyczne zagrażające jego życiu.

Zobacz także:

  1. Szczeniak nie chciał opuścić chorej siostry. Jego zachowanie rozrywa serce
  2. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU
  3. Przez lata psy żyły w piwnicy. Odzyskały wolność, ich radość jest niesamowita