pitbull

Historia tego psa jest jedną z wielu. Media i wpisy na Facebooku nieustannie przypominają o tym, jak złymi stworzeniami są ludzie. Całe szczęście zło ma swojego zatwardziałego wroga – dobra. Właśnie nim kierowali się wolontariusze, którzy pojawili się na miejscu zgłoszenia. O zaniedbanym psie rasy pitbull poinformował fundację Huellita con Causa zaniepokojony sąsiad. 

Pitbull uwiązany na łańcuchu był bardzo agresywny

Sąsiedzi mężczyzny mieszkającego w miejscowości Culican nie mogli patrzeć na los zabiedzonego psa rasy pitbull, przykutego do bardzo ciężkiego łańcucha. Postanowili skontaktować się z fundacją Huellita con Causa. Kiedy na miejscu pojawili się pracownicy organizacji, zwierzak był bardzo agresywny i nie chciał pozwolić, żeby ktoś do niego podszedł.

Nie to było najgorsze – pitbull miał wielką ranę

Kiedy wolontariusze podeszli do psa trochę bliżej, zobaczyli, że na szyi ma wielką ranę od wrzynającego się, zardzewiałego łańcucha. Żywe mięso było widoczne wokół całe szyi psiaka i miało ponad 5 centymetrów szerokości. Ten zwierzak musiał strasznie cierpieć. Jednak właściciel czworonoga odmówił oddania klucza do kłódki, która była zapięta zardzewiała obroża. Wolontariusze nie odpuścili, z pomocą sąsiadów udało im się podejść bliżej psa i po 5 godzinach ciężkiej pracy ślusarza został on uwolniony. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ zwierzę było bardzo przestraszone i zachowywało się agresywnie.

Właściciel psa rasy pitbull został oskarżony

Pies trafił pod opiekę Huellita con Causa i dochodzi do zdrowia. Fundacja poinformowała, że złożyła oskarżenie względem bezwzględnego właściciela.

Pitbull nie musi być agresywny

Media co jakiś czas informują o tragicznych zdarzeniach z udziałem czworonogów. Ostatnio w programie UWAGA był temat psa, który trafił, mimo przeciwwskazań, do domu z dziećmi i zaatakował matkę z brzdącem na rękach. Niestety wina w tej sytuacji leży po stronie ojca i męża, ponieważ wcześniejsza właścicielka uprzedzała, że zwierzak nie nadaje się do domu pełnego dzieci oraz że bywa agresywny.

Jednak nie oznacza to tego, że psy tej rasy są same w sobie agresywne. Mają pewne predyspozycje, ale jeśli właściciel będzie podchodził odpowiedzialnie do wychowania psa tej rasy, to będzie miał najcudowniejszego pupila i opiekuna do dzieci na świecie. Nie są to psy rekomendowane osobom, które nie mają doświadczenia w wychowywaniu psich czworonogów. Jeśli masz takiego psa i nie radzisz sobie z jego wszystkimi zachowaniami, polecamy spotkanie z behawiorystą lub psim trenerem.

Czytaj:

Reakcja jest najważniejsza

Jeśli widzimy, że ktoś krzywdzi zwierzę – reagujmy. Można skontaktować się z policją, strażą miejską, ale najpewniejszym miejscem jest Ogólnopolskie Towarzystwa Ochrony Zwierząt i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Oddziały tych organizacji znajdują się w każdym większym mieście. Pamiętajcie, brak reakcji jest przyzwoleniem. A najlepszą karą dla takich bestii jest ostracyzm społeczny.

Nie krzywdźcie zwierząt i nie pozwalajcie na to, żeby inni to robili!

pitbull pitbull

Zobacz także:

  1. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  2. Reakcja ojca na wieść, że syn pomaga zwierzętom wyciska łzy. Będziesz zaskoczony
  3. Seksualny zwyrodnialec zgotował psu piekło. Sunia jest w krytycznym stanie