pitbull

Psy rasy pitbull zaliczają się do groźnych ras. Jeśli chcesz posiadać takiego psa, musisz mieć pozwolenie. Bez takowego kwitka pies może zostać Ci odebrany. Jeśli nadal myślisz nad psem zaliczanym do agresywnych ras – mocno się zastanów. Nie jest to pies dla osób bez doświadczenia oraz niekonsekwentnych. Te psy potrzebują intensywnego treningu posłuszeństwa i dominującego właściciela. Jeśli to się zignoruje, może się to skończyć tak jak w Nowym Sączu oraz sytuacji poniżej. 

Nowy Sącz: pitbull zagryzł owczarka belgijskiego

Dla przypomnienia. W sierpniu tego roku doszło do tragicznego zdarzenia na jednej z nowosądeckich ulic. Właściciel pitbulla nie zapanował nad swoim psem. Pitbull zerwał się ze smyczy, jego kaganiec się zsunął, a on przystąpił do ataku. Rzucił się na owczarka belgijskiego i broniącą go, jego właścicielkę. Niestety brak wiedzy, jak oddzielić agresywnego czworonoga od ofiary, kosztował niewinnego psiaka życie. Agresywny pies został odebrany mężczyźnie. Niestety teraz podobna sytuacja miała miejsce w innym kraju. 

Przeczytaj także: Zwierzę w polskim ZOO umarło przez głupotę i ignorancję turystów

Północna Karolina: dwa psy zagryzły innego czworonoga

Tym razem do dramatycznej i tragicznej w skutkach sytuacji doszło w Północnej Karolinie. Do sieci trafiło nagranie, na którym dwa psy rasy pitbull rzuciły się na małego, bezbronnego chihuahua’e i bestialsko go zagryzły.  Osoba, która nagrała film twierdzi, że właściciel agresorów nie był w stanie nad nimi zapanować. Poniżej znajdziecie nagranie z tego zdarzenie. UWAGA! Tylko dla widzów o mocnych nerwach. Niestety te dwie sytuacje nie są jedyne. Do bardzo podobnej doszło pod koniec ubiegłego miesiąca w centrum Warszawy.

Warszawa: agresywny pies zagryzł kota w centrum miasta

Do tragicznego zdarzenia doszło także w ostatnim tygodniu sierpnia. Antykwariat mieszczący się na ul. Wspólnej poinformował, że ich kocia rezydentka Coco, znana szerszej publiczności warszawskiej, zginęła tragicznie w pysku agresywnego amstaffa. Pies był bez smyczy oraz kagańca. We wpisie zawarto także opis sytuacji. Amstaff wszedł do antykwariatu i wyciągnął z niego kotkę. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska, ale właściciel psiego czworonoga został JEDYNIE spisany.

Zobacz także:

  1. Sadysta rzucał żywymi zwierzętami w budynki. Jaka kara mu się należy?
  2. Bestia! W jego zamrażalniku znaleziono 9 martwych zwierząt
  3. Pies kontra jesień. Jak przygotować psa na jesień?