husky

Pitbull bywa szczytem uosobienia ludzkich marzeń, dla innych jest po prostu uosobieniem zła. Husky z kolei posiada niesamowicie hipnotyzujące i przyciągające spojrzenie oczy. Obie rasy należą do wymagających i przed podjęciem decyzji o wzięciu któregoś z tych psiaków, radzę przeczytać ten artykuł. Okazuje się również, że niektórzy mogą trafić na krzyżówkę Husky z Pitbullem, czego efekty możecie zobaczyć pod artykułem. 

Pitbull: co muszę wiedzieć, zanim adoptuje bądź kupię psa tej rasy? 

Pitbull znany jest jako umięśniony atleta pełen niespożytej energii. Sprawia wrażenie groźnego psa i przez wielu jest postrzegany jako taki. Zapewniam jednak, że nie jest to prawda. Hodowcy tej rasy dwoją się i głowią, co zrobić i jak udowodnić społeczeństwu, że nie należy się bać tych zwierząt. American pitbul terriera (APBT) nazywa się często wrogiem własnego gatunku. Wyhodowany został do psich walk. Nie przepada i nie potrzebuje towarzystwa pobratymców. Wystarczy mu właściciel i jego rodzina.

Jako pies bojowy wciąż ma ochotę stanąć do walki z innymi przedstawicielami psiego rodu i należy sobie zdawać sprawę, że tej chęci nie da się wykorzenić. Przyszły właściciel musi liczyć się z tym, że zwierzak powinien być od małego prawidłowo socjalizowany, dzięki czemu stanie się w zasadzie bezproblemowy w obejściu. Pamiętaj również, że pitbull jest prawdziwym wulkanem energii. Widok pogryzionych mebli, bądź butów nie powinien być więc dla Ciebie aż tak szokujący. 

Husky: co muszę wiedzieć, zanim adoptuje bądź kupię psa tej rasy? 

Husky kochają ruch. Spotkałam się kiedyś ze stwierdzeniem, że psy tej rasy powinny być sprzedawane wraz z szelkami, rowerem, a już na pewno z dobrymi butami do biegania. Jeśli nie byłeś dotąd zbyt aktywny fizycznie, siberian husky zmieni to momentalnie. Jeśli jednak jesteś zagorzałym domatorem, musisz obejść się smakiem, ten pies nie jest dla Ciebie odpowiedni. Co się stanie, jeśli w domu będziecie mieli niewybieganego husky’ego? ?Sam zacznie szukać ujścia dla swojej energii. Wówczas możesz nie poznać mebli i innych przedmiotów, które mogą mu się wydać interesujące i ciekawe.

Musisz wiedzieć, że pozostawiony sam sobie husky może wyć. Natomiast kiedy zapewnisz mu regularne treningi, będzie najgrzeczniejszym psem na świecie. Pamiętaj, że psy tej rasy to prawdziwi mistrzowie ucieczek. Radzę mieć oczy szeroko otwarte i nie spuszczać go ze smyczy. Jednak pies, który będzie czuł odpowiednią, opiekę właściciela nie ucieknie.