pitbull w klatce

Veterans Memorial Park w New Jersey. Jennifer Vaz spacerowała po nim ze swoim psem. Przemierzała trasę wzdłuż rzeki. W pewnym momencie jej pies zauważył coś nietypowego w wodzie. Kobieta podeszła trochę bliżej i wpadła w przerażenie. 

Pitbull tonął w wyrzuconej do rzeki klatce

Kobieta zauważyła metalową klatkę, a w środku niej psa. Woda bardzo szybko zaczęła zatapiać klatkę z rocznym psem rasy pitbull. Jennifer od razu zbiegła na brzeg, żeby pomóc zwierzęciu. 

„Kiedy spojrzałam w dół, zobaczyłam, że spoglądają na mnie śliczne, małe oczka. Piesek był bardzo wystraszony. Nie mogłam uwierzyć, że ktoś mógł zrobić temu psu coś tak strasznego. Ludzie są naprawdę okrutni.” – przyznała Jennifer Vaz.

Sprawa została zgłoszona do Departamentu Policji Highlands

Jennifer szybko wyciągnęła z wody psa rasy pitbull. Nadała mu imię River, na cześć miejsca, gdzie został znaleziony. Po uratowaniu zwierzęcia, kobieta od razu zgłosiła sprawę do Departamentu Policji Highlands. Policja natomiast skontaktowała się z organizacją SPCA oraz prokuraturą. Wszczęto już dochodzenie, a osoba odpowiedzialna za barbarzyński czyn cały czas jest poszukiwana.

„Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się znaleźć poprzedniego właściciela tego psa. On musi ponieść konsekwencje za to, co zrobił.” Piesek został uratowany w samą porę. „Jeszcze chwila, a klatka w całości wypełniłaby się wodą. Całe szczęście, że ta kobieta zauważyła wtedy tego psa. Gdyby nie ona, czworonóg zapewne by już nie żył. Został uratowany w samą porę.” – powiedział w oświadczeniu prokurator.

Sytuacja miała miejsce w USA, ale wszyscy, którzy mają informacje na temat sytuacji proszeni są o kontakt z Departamentem Policji Highlands. 

Pies ma traumę i jest przerażony

Jak skomentowali wolontariusze, po zwierzęciu widać, że wiele przeszedł i nadal jest przerażony. Jego stan wskazuje jednak na to, że zwierzak był do tej pory dobrze traktowany. Tym bardziej nie umiemy zrozumieć okrucieństwa, jakie go spotkało. 

 Zobacz także:

  1. Pies po 2 latach wrócił z adopcji zaszczuty i z podciętymi strunami głosowymi
  2. Makabra! Okrutnie zabił psa, bo chciał się zemścić na znajomej
  3. Pitbull agresywnie rzucił się na wolontariuszy. Kiedy zobaczyli dlaczego, ich serca pękły