pitbull

Pitbull zwany King Zeus nie miał najmniejszych szans na adopcję i dom. Nikt nie chciał go adoptować i zabrać ciepłego domu. Pies, trafiając do schroniska, nie był w najlepszym stanie. Na jego ciele znajdowało się mnóstwo ran, prawdopodobnie po ugryzieniach i zadrapaniach. Dodatkowo nikt nie interesował się tym jegomościem. Czy psy tej rasy naprawdę nie mają szans na dom?

Pitbull, który znajduje się w schronisku, ma zwykle marne szanse na znalezienie domu. Dlaczego? Mnóstwo ludzi traktuje tę rasę psów, jako agresywną i do takich właśnie ją zalicza. 

Pitbull bardzo długo nie mógł znaleźć domu, nikt go nie chciał z powodu rasy

King Zeus ma przeszłość, która nie jest do końca znana. Wiadomo jednak, że pies posiada spore znamiona brutalności, jaka najprawdopodobniej spotkała go od poprzedniego właściciela. Chłopak trafił do schroniska dla zwierząt z licznymi ranami, świadczącymi o przemocy ze strony zwierząt, bądź właściciela. 

Zwierzę nie zmieniło jednak swojego charakteru i nadal pozostało bardzo łagodne w stosunku do ludzi. 

– On pragnął tylko być kochany i bardzo na to zasługiwał. – mówią wolontariusze z placówki, w której przebywał. – On uwielbiał ludzi, ale nie najlepiej radził sobie z innymi psami. Zeus był adoptowany dwa razy, ale za każdym razem oddawano go do nas z powrotem. On powoli tracił już nadzieję na lepsze jutro. My z resztą także. Tak bardzo go lubiliśmy. – opowiadają wolontariusze.