Niedawno, jedno z największych schronisk w Missouri, otrzymało rozdzierający serce telefon. Pewien mężczyzna zakupił dom, chcąc sprawdzić wszystko po wprowadzce, dokonał przerażającego odkrycia. W piwnicy domu, który od dłuższego stał pusty, znalazł przywiązanego łańcuchem, zaniedbanego i zapomnianego pitbull’a. 

Widok rozdzierał serce

Pitbull, który przebywał w piwnicy był niezwykle zaniedbany. Piwnica, w której przebywał była bardzo zagracona i bruda, a zwinięty śpiwór w kącie pomieszczenia, świadczył o tym, że przebywał tam, jakiś czas temu dziki lokator. Jednak nie były widoczne ślady jego przebywania w ostatnim czasie. Pies nie miał dostępu do wody, ani jedzenia, był też odcięty od światła – przebywał w całkowitej ciemności. Nikomu nie udało się określić, jak długo pitbull przebywał zamknięty w piwnicy.

Strach właściciela i ratownika

Początkowo właściciel i wolontariusz ze schroniska byli bardzo ostrożni. Nie wiedzieli czy przykuty łańcuchem pies ich nie zaatakuje, nikt nie wiedział przecież, czego pitbull doświadczył w swoim życiu. Jednak pies wzbudził ich zaufanie na tyle, że zeszli do niego. Okazało się, że sunia jest niezwykle łagodnym, ale zabiedzonym psiakiem. Nie mogli pojąć, jakim cudem, nikt wcześniej nie znalazł psa. Przecież dom od dawna był wystawiony na sprzedaż, a pośrednicy z pewnością pokazywali go potencjalnym kupcom.

Jak tylko sunia wyszła na zewnątrz zaczęła przytulać się do mężczyzn, widać było, że od dawna nie zaznała miłości ze strony ludzi i bardzo jej tego brakowało. Na twarzy psa widoczny był cały czas uśmiech. Nie zszedł jej z pyska, nawet wtedy, gdy pracownicy schroniska wsadzili ją do bagażnika w celu przewiezienia do weterynarza. Pies nie przestawał okazywać wdzięczności swoim wybawcom. Ze względu na temperament i okazywaną radość mężczyźni nadali jej imię Jumping Bean (ang. skacząca fasolka).

Pies nie traci wiary

Po tej historii widać, jak trudno zabić ducha nadziei i wiary w psiaku. Wiele musi się stać, żeby pies nie umiał okazać miłości człowiekowi. Tym bardziej powinniśmy szanować zwierzęta i pod żadnym pozorem nie powinny być pozostawione bez opieki, jedzenia, wody i miłości.

Uśmiech nie schodził jej z pyska
Bezustannie okazywała wdzięczność swoim wybawcom
W takich warunkach, nie wiadomo, jak długo, żył pitbull

Zobacz także:

  1. Mroczne sekrety małych, słodkich kotków
  2. Kilka słów o kastracji i o tym dlaczego musisz ją zrobić swojemu psu
  3. Myślisz, że twój pies Cię kocha? Możesz się mylić