pitbull

Bywają pewne rasy psów, których ludzie najzwyczajniej w świecie się boją. Zwykle są to psy sporych rozmiarów, które jednocześnie wyglądają na groźne. Jesteśmy wręcz przekonani, że gdyby przeprowadzić ankietę wśród społeczeństwa polskiego, okazałoby się że jedną z ras, których najbardziej się obawiamy są psy rasy pitbull i amstaff. 

Czy pitbull jest agresywnym psem?

Pitbulle pochodzą z Anglii, jednak przywiezione zostały do Ameryki, gdzie zyskały większą popularność. Zwykle były hodowane do walk psów. Aktualnie hodowcy tych ras starają się robić wszystko, by pokazać te zwierzaki od innej strony. Zależy im na tym, by ludzie przestali patrzeć na nie, jak na groźne zwierzęta. Niestety walki nadal są bardzo dochodowym przedsięwzięciem. Pitbulle zdaniem znawców nie posiadają żadnych cech charakteru, które odpowiadają za postrzeganie ich jako groźnych.

Czy pitbull może mieć dobry kontakt z dzieckiem?

Mellissa Butt, to właścicielka dwóch psów rasy pitbull. Darzy je ogromnym szacunkiem. Slayer i Paco, to bardzo grzeczne i urocze psy. Kobieta dopuszcza psy do swoich wnuków, gdy te przychodzą do niej w odwiedziny. Nigdy nie obawiała się o ich zdrowie, czy życie bo wie, że Slayer i Paco są bardzo wesołymi psami. 

Kobieta zostawiła swoje psy same z dziećmi

Któregoś razu pitbulle kobiety bawiły się z jej wnukami w ogrodzie. Mellissa zajmowała się w tym czasie swoimi codziennymi obowiązkami, co jakiś czas doglądając towarzystwa. Nagle usłyszała głośne szczekanie skierowane ku dzieciom. Bardzo się zdziwiła, bo psy nigdy wcześniej nie zachowywały się w ten sposób. Przerażona natychmiast zbliżyła się do miejsca zabawy i wtedy dojrzała powód dla którego Slayer i Paco szczekali. Okazało się, że w zaroślach czyhał groźny wąż – mokasyn miedziogłowiec. Kobieta nie zdając sobie z tego sprawy, zabrała dzieci dla ich bezpieczeństwa. 

Czy pitbull może być łagodny? Najważniejsze jest wychowanie

Niestety pitbulle zostały w ogrodzie, a mokasyn miedziogłowiec postanowił wreszcie zaatakować. Paco został ranny w przednią łapę, Slayer z kolei miał poraniony pysk. Mellissa Butt widząc w jakim strasznym stanie są jej psy, zawiozła je do weterynarza gdzie zostały na kilkudniową obserwację. Kobieta szybko zrozumiała, że szczekanie pupili miało ją zaalarmować. Nie wiedząc o tym, mimo wszystko skutecznie zareagowała na ich zachowanie. Prawdopodobnie, gdy nie to – ucierpiałyby również dzieci.

Sytuacja ta dowodzi tylko tego, że nie każdy pies rasy postrzeganej za groźną – jest groźny. Najważniejsze jest odpowiednie wychowanie zwierzaka, nie zapominajmy o tym. 

Zobacz także:

  1. Dramat! Pływał ze swoim psem, odkrył coś przerażającego, gdy wyszli z wody
  2. Dziecko zaczęło się topić. Pies zrobił coś cudownego i pięknego, wzruszysz się
  3. Polska! Dzieci skatowały bezbronne zwierzę, umierało w mękach