Wychudzony i zabiedzony pies leżał przed domem we wsi Praszka w województwie opolskim. Pies nie był w stanie się poruszyć. Najprawdopodobniej mężczyzna pobił psa prętem, bo zadusił kurę… z głodu. Na terenie działki znaleziono zwłoki innego psa. Skatowany psem zajął się miejscowy urzędnik, dwa pozostałe psy w przeciągu kilku dni zostaną odebrane mężczyźnie.

Pobił psa prętem – za głód

Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało informację o zaniedbanych psach na terenie posesji we wsi Praszka. Zgłosiło sprawę policji.

– Znaleźliśmy pieska, który był w opłakanym stanie. Chudy, praktycznie się nie ruszał, tylko leżał – powiedział polsatnews.pl sierż. sztab. Marek Kotara z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Jak poinformowali przedstawiciele towarzystwa mężczyzna pobił psa prętem. “Borys oberwał, bo zadusił kurę… z głodu” – napisali na Facebooku.

Pies został odebrany właścicielowi i przekazany pod opiekę pracownika Urzędu Gminy w Rudnikach. Pozostałe psy zostaną zabrane mężczyźnie w przeciągu kilku dni i także zostaną otoczone odpowiednią opoką. Nie wyraża on jakiegokolwiek zainteresowania czworonogami.

– Pozostałe psy zostaną odebrane mężczyźnie. Sam się na to zgodził, nie jest nimi zainteresowany – dodał policjant.

Zwłoki psa na działce

Policjanci odkryli też zakopane na podwórku zwłoki psa. Najprawdopodobniej pies padł z głodu. Sprawa została przekazana do prokuratury, mężczyźnie zostaną postawione zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami. Możliwe, że nawet ze szczególnym okrucieństwem.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Gdyby sytuacja miała miejsce po 1 sierpnia 2020, bo wtedy ma wejść ustawa o zaostrzonych karach za łamanie praw zawartych w ustawie o ochronie zwierząt, groziły by mu 3 lata, a w przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, nawet 5.

Psy zaufały, on je głodził

Jak wiadomo, psy są niezwykle ufnymi stworzeniami. Człowiek, który miał otoczyć je opieką skazał je na cierpienie. Nie zapewniał im opieki, ani pożywienia. Jeden z psów padł z głody, reszta zwierząt jest na skraju wygłodzenia. Proces, który czeka psiaki w powrocie do normalnego życia będzie długi i niezwykle wymagający.

Źródło: polsatnews.pl / TOZ w Opolu

Zobacz także:

  1. CHCESZ POMÓC PSU? WŁADZE ZAPŁACĄ CI 1000 ZŁ
  2. BESTIALSTWO! BYDLAKI ROBIĄ ZE ZWIERZĄT ŻYWĄ BIŻUTERIĘ
  3. UWAŻAJ NA SWOJEGO PSA. JEGO TEŻ MOŻE TO SPOTKAĆ