podaruj lepszy los

Wolontariusze fundacji Podaruj lepszy los bardzo prosi o pomoc. Pod jej skrzydła trafiła skrajnie zaniedbana sunia. Stan zwierzaka przeraził wszystkich, a niestety doprowadził do niego bezmyślny i bezduszny człowiek. 

Wolontariusz znalazł psa przywiązanego pod sklepem

Sunia została zauważona przez wolontariusza fundacji przywiązana do słupa pod sklepem. Jej wygląd był tak poruszający, że postanowił poczekać razem z psem na jego właścicieli.

Kiedy właściciele w końcu pojawili się przy czworonogu, byli pod wpływem alkoholu. Ich nastawienie przeraziło wolontariusza. Kategorycznie odmówili leczenia czworonoga dodając, że bardzo chętnie by się go pozbyli. Pracownik fundacji, niewiele myśląc zabrał sunię i trafiła ona niezwłocznie do lekarza.

Badania wykazały, że psiak ma bardzo ostre zapalenie skóry oraz na jego ciele żerują larwy, które wręcz zjadają go żywcem. Pierwszą udzieloną pomocą były kąpiele, podanie leków oraz posmarowanie psiaka specjalną maścią. Niestety następne spływające wyniki także nie były pocieszające. Daisy zarażona jest nużeńcem, świerzbowcem i grzybicą. Wszystkie te choroby, jeśli są nieleczone, mogą być śmiertelne.

Fundacja Podaruj lepszy los prosi o pomoc

Fundacja Podaruj lepszy los bardzo prosi ludzi, którzy są wrażliwi na krzywdę zwierząt o pomoc. Leczenie Daisy będzie długotrwałe i kosztowane, pod opieką fundacji przebywają także inne psy, dlatego każdy grosz jest na wagę złota.

My także apelujemy, przelejcie na rzecz potrzebującego psiaka choć złotówkę. Jeśli każdy, kto wejdzie na ten wpis to zrobi, pieniądze na uratowanie suni znajdą się bardzo szybko. Dla Ciebie jedna złotówka, dla niej życie.

LINK DO ZBIÓRKI

To także jest znęcanie się nad zwierzętami

Pisałam już o tym, ale jeszcze przypomnę. Nie otaczanie zwierzęcia odpowiednią opieką, nie leczenie chorób czy wystawianie psa na skrajne warunki atmosferyczne podlega takim samym karom, jak zwykłe znęcanie się fizyczne.

“Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” – Ustawa o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997.

Osobom, które dopuszczają się takich czynów grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli zostaną zauważone znamiona szczególnego okrucieństwa wymiar kary wzrasta do 5 lat.

Daisy, pies interwencyjnie odebrany przez Fundację Podaruj lepszy los

Zobacz także:

  1. Pies skradł uwagę podczas ich ślubu, reakcja młodej pary bardzo zaskakuje
  2. Pobili szczeniaka i ugotowali go żywcem. Czynem pochwalili się w sieci
  3. Pies należący do księdza umierał w męczarniach przed kościołem, nikt nie reagował