pokemon go

Pokémon GO to gra na komórki, która opanowała dosłownie cały świat. Jest to typowa gra miejska, która polega na zwiedzaniu okolicy i łapaniu pokemonów. Nic dziwnego, że zyskała aż taką popularność, skoro największe zainteresowanie budzi wśród pokoleń, które dorastały na oglądaniu pokemonów w telewizji. Okazuje się jednak, że czasem nawet gra komputerowa może przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla zwierząt. Nie wierzycie? To zapraszam do lektury artykułu. 

Pokémon GO: na czym polega?

Pokémon GO jest grą miejską stworzoną przez przedsiębiorstwo Niantic i wydaną w 2016 roku. Wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej, co oznacza, że gracz wyposażony w smartfon z żyroskopem i kamerą ma możliwość “łapania” pokemonów pojawiających się na jego ekranie. Jest to miła odmiana w świecie gier komórkowych, która zmusza i zachęca do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W ciągu trzech dni od wydania stała się najczęściej pobieraną aplikacją w Stanach Zjednoczonych. 

Uratowali zwierzęta dzięki grze

Przypuszczam, że każdy chociaż raz podczas grania w jakąkolwiek grę usłyszał niepochlebne komentarze ze strony rodziców, bądź znajomych. Zwykle przedstawiały one graczy, jako ludzi spędzających czas tylko w świecie wirtualnym. Jednak gra Pokémon GO udowadnia, że można dzięki niej zrobić coś dobrego i pożytecznego. Tak własnie było w przypadku tych ludzi, którzy podczas grania natrafili na porzucone zwierzęta i uratowali je. Poznajcie ich historię, jest naprawdę niesamowita. 

27 porzuconych zwierząt

Sara Perez i Matthew Teague należeli do grona fanów tej podbijającej serca gry. W trakcie swoich wojaży po South Houston i próby namierzenia coraz to rzadszych okazów pokemonów, zlokalizowali niechcący porzuconą klatkę w pustym parku. Wewnątrz niej odnaleźli 20 chomików i 7 myszy pozbawionych wody i pożywienia. Sara i Matthew postanowili zająć się znalezionymi zwierzętami i znaleźć im rodziny. To własnie dzięki temu zbiegowi okoliczności zwierzęta przetrwały i trafiły do swoich rodzin. 

Zobacz także:

  1. Zrobili niezwykłe zdjęcie rekinowi! Do złudzenia przypomina ludzką twarz
  2. Pitbull zapłodnił husky. Ta krzyżówka nie mogła się nie udać, jest wyjątkowy
  3. Niewiarygodna przyjaźń. Kot zakumplował się z nietypowym gadem