Policja ma jedno podstawowe zadanie. Chodzi oczywiście o ochranianie ludności i dbanie o zachowanie porządku. Niestety czasem dzieje się tak, że funkcjonariusze nie do końca wywiązują się ze swoich obowiązków. Czy tak właśnie było w tym przypadku? Czy mężczyzna powinien usłyszeć zarzuty? Poznajcie historię, która wstrząsnęła mieszkańcami pewnego polskiego miasta. 

Policja: “doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku”

Policja na całym świecie należy do jednych z podstawowych służb mundurowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochranianie obywateli i dbanie o bezpieczeństwo. W minioną sobotę rano doszło do tragicznego zdarzenia w centrum Białegostoku. Wówczas jeszcze nieznany sprawca, jadąc samochodem, ciągnął za pojazdem psa na lince. Kierowca pojazdu jechał po rondzie imienia Lussy, kiedy to linka urwała się i pies pozostał na jezdni. Niestety czworonóg nie przeżył. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania kierowcy auta, który nawet nie zatrzymał się, by pomóc bezbronnemu zwierzęciu. 

Kierowca twierdzi, że nie było to celowe działanie. Jak więc możliwe, że nie zauważył psa za samochodem?

– Mężczyznę zatrzymano jeszcze tego samego dnia po południu – poinformował Marcin Gawryluk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 

Kierowca pojazdu okazał się prawowitym właścicielem tragicznie zmarłego zwierzęcia. Podczas przesłuchania, do którego doszło już następnego dnia po zdarzeniu, mężczyzna zarzekał się, że był to wypadek i nie był świadomy, że za jego samochodem jest pies. Na swoją obronę podawał również to, że psiak musiał najwidoczniej zaczepić się o samochód. Według niego zwierzę biegało po posesji z przypiętą kilkunastometrową linką, która zabezpieczała go przed ewentualną ucieczką czy zniszczeniem czegoś na terenie. Przesłuchani świadkowie zdarzenia mówią wprost o ogromnej tragedii, wskutek której zmarło niewinne i bezbronne zwierzę. Nie mogą uwierzyć w to, że był to przypadek. Zgodnie z tym, co podaje do informacji tamtejszy komisariat, nadal prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.