polowanie
Zdjęcie poglądowe

Polowanie to jedna z największych zbrodni popełnianych codziennie na tysiącach, jeśli nie milionach niewinnych zwierząt. Dzięki walce aktywistów i wolontariuszy przedstawiciele najbardziej unikatowych gatunków podlegają szczególnej ochronie. Niestety czasem biurokracja zwycięża nad zdrowym rozsądkiem.

Polowanie jest rozpowszechnione na wszystkich kontynentach i we wszystkich kulturach ludzkich. Niestety z biegiem czasu w krajach zachodnich z niezbędnej do przetrwania czynności przerodziło się w przerażający “sport”, rozrywkę, w której celem jest zabijanie prawdziwych, żywych stworzeń.

Co gorsza, im rzadsze gatunki, tym większe zainteresowanie wzbudzają wśród myśliwych, w szczególności tych dysponujących znacznymi środkami finansowymi. Zdarza się również, że niewinne zwierzęta giną nie z powodu chęci zdobycia trofeów, ale zabobonów w postaci wiary w magiczne właściwości części ich ciał. W ten sposób właśnie giną, chociażby nosorożce, których róg ma mieć dobroczynne właściwości, m.in. przeciwdziałające rozwojowi nowotworów.

Marzeniem wielu morderców zwierząt jest wyjazd do Afryki i zapolowanie, na któryś ze zdziesiątkowanych gatunków wielkich kotów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się białe lwy, których na świecie żyje obecnie jedynie 300.