Internauci mówią dość bestialskim mordom nad polskim Bałtykiem. – Razem zablokujmy rzeź – mówi organizator. Przeprowadzają akcję przeciw krwawym mordom. Organizator wzywa do bojkotu nadmorskich smażalni i punktów, w których można kupić świeże ryby. Tysiące użytkowników odpowiedziało na apel chłopaka i przyłączyło się do akcji, aby ratować foki.apel 

Krwawe tygodnie

Do kolejnych mordów nad morzem dochodziło przez ostatnich kilka tygodni. W brutalny sposób zabijane są młode i zdrowe okazy. Zabójcy nie liczą się z cierpieniem zwierząt – rozcięty brzuch, zmasakrowana głowa, pętle na szyi – to efekt ich ostatnich “łowów”. O wszystkie ataki oskarżani są rybacy, którzy oficjalnie przyznają, że chcą możliwości uśmiercania fok.

Kompromis w sprawie?

Bez wątpienia niedopuszczalna jest forma w jakiej rozwiązywany jest przez rybaków problem. Jednak rybołówstwo jest dla wielu sposobem na życie i brak zysków w połowach mogą spowodować straty, na które Polska nie może sobie pozwolić. Politycy nie maja pomysłu na rozwiązanie tej grożącej poważnymi konsekwencjami sprawy. Jedni podżegają do zabijania zwierzaków, inni ostrzegają, że wyrównywania strat nie będzie. Jako bezkrwawe rozwiązanie ekolodzy proponują wprowadzenie nowoczesnych narzędzi do połowów, które uniemożliwią fokom wyjadanie z sieci rybackich.

Włącz się do akcji, bojkotuj sprzedawców

Morderstwa fok poruszyły serca Polaków. Młody artysta napisał na swoim profilu na Facebooku gorący apel. Chłopak nie zgadza się na samowolkę rybaków i apeluje o przyłączanie się do rezygnacji z zakupów ryb lub, przynajmniej, ograniczenia ich spożycia. RATUJMY NASZE PIĘKNE FOKI – to akcja, która ma zjednoczyć miłośników zwierząt i sprzeciwić się ich brutalnej eliminacji. Zachęcamy do udostępniania apelu i mówienia o nim znajomym. Zmuszając dystrybutorów, w tym przypadku sklepy i restauracje, do rezygnacji z usług rybaków w mocny sposób pokażemy im, że metody które obrali są przez nas nieakceptowane. Wygląda na to, że to jedyny sposób na zatrzymanie haniebnego procederu i uratowanie kolejnych żyć.

 

 

 

Zobacz też:

1.NIE MAJĄ SERCA! WŁAŚNIE ZABILI KOLEJNĄ NASZĄ FOKĘ I BĘDĄ ROBIĆ TO NADAL

2.MYŚLAŁA, ŻE URATOWAŁA ZWYKŁEGO KOTA. GDY DOWIEDZIAŁA SIĘ CO TO ZA ZWIERZĘ ZEMDLAŁA

3.SCHRONISKO. TO DOKĄD IDZIE TEN PIES JEST CZĘŚCIĄ HANIEBNEGO PROCEDERU