zwierzę

Zwierzę i jego bezpieczeństwo jest zależne od nas, ludzi. To my bowiem sprawujemy opiekę nad naszymi psiakami, kociakami czy królikami. Te małe istotki, stając oko w oko z człowiekiem, są zupełnie bezbronne, dlatego tak ważne jest, aby już nasze dzieci uczyć szacunku do zwierząt

Zwierzę, szczególnie niedużych rozmiarów, zazwyczaj nie jest w stanie obronić się przed oprawcą. Szczególnie jeśli atakowane jest znienacka i zza skoczenia, jednak to, co zrobił Polski celebryta i fakt, iż pochwalił się tym swoim fanom, było nie do pomyślenia. 

Dzikie zwierzę zostało brutalnie zabite. Bezbronne zwierzę nie miało szans się obronić

Youtuber o pseudonimie Nobi na swoim kanale publikuje rowerowe przygody i wyczyny. Niedawno zamieścił filmik, na którym przyznał się do brutalnego czynu. Internauci szybko podłapali temat.Nobi pokazał na swoim najnowszym filmiku wyprawę przez miasto. Mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi przemierzał ulice stolicy. Na jednym ze skateparków w Warszawie doszło do przeraźliwego wypadku. W pewnym momencie widzimy, jak rowerzysta rozpędza się, a następnie wjeżdża z impetem w stado kaczek, które spacerowały po trawie w okolicy.

Ciężko jest określić czy dany czyn był celowy, czy raczej wynikł z przypadku, a mężczyzna nie był w stanie wyhamować w odpowiednim czasie, jednak najechał on kołem swojego roweru na jednego z ptaków. Podchodzi to pod znęcanie się nad zwierzętami. Nie to jest jednak w tym wszystkim najgorsze, a jego brak uczuć czy skruchy, gdy to rozbawiony do swoich towarzyszy, rzuca z uśmiechem na ustach “Wjechałem w kaczkę”. Nobi nie krył swojego śmiechu. 

Niewinne zwierzę ucierpiało przy głupim wybryku. Oprawca był rozbawiony. 

Na szczęście, choć koledzy Youtubera wykazali się odpowiedzialnością i szybko zsiedli ze swoich rowerów, aby następnie podbiec do miejsca zdarzenia, w celu sprawdzenia skutków tego wyczynu. Zwierzę zniknęło z trawy, a ślad po nim zaginął. Jedyne co zastali to kilka piór w tym miejscu. Świadczy to o czym, że kaczka musiała ucierpieć i nie mamy pewności czy nie skonała w bólu i męczarniach gdzieś w okolicy. W ustawie o ochronie praw zwierząt piszę jasno. Każdy czyn celowy, w którym zwierzę ucierpiało lub straciło życie, jest przestępstwem.