Polski Związek Łowiecki

Polski Związek Łowiecki jest w trakcie przygotowywania projektu programu edukacyjnego, który ma być stworzony specjalnie do szkół. Zgodnie z założeniem ma przyczynić się do zwiększenia świadomości odnośnie wątków przyrodniczych, które rzadko kiedy są szerzone wśród społeczeństwa. Jednak zdaniem przeciwników, główny powód stworzenia tegoż programu jest zupełnie inny. 

Polski Związek Łowiecki odpowiada w naszym kraju za pilnowanie, by myśliwi przestrzegali przepisów. Ostatnio organizacja wpadła na pomysł zwiększania świadomości ludzkiej o przestrzeganiu pewnych rzeczy, tyczących się przyrody i dbania o nią. 

Polski Związek Łowiecki wkracza do szkół ze swoim pomysłem edukacji młodego pokolenia

Według oficjalnych informacji, jakie udziela stowarzyszenie, głównym zamiarem jest edukowanie społeczeństwa i wyjaśnienie pewnych bardzo ważnych kwestii. Zdaniem przeciwników samego pomysłu wprowadzenia tych obowiązkowych lekcji edukacyjnych, myśliwi chcą jedynie szerzyć edukację o łowiectwie i przy okazji o kwestiach przyrodniczych. 

– Konieczna jest edukacja, na najniższym poziomie nauczania. Jeśli nie podejmiemy tych działań, to w przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej przeciwników – mówiła ówczesna rzeczniczka PZŁ w 2016 roku na jednej z konferencji 

Okazuje się, że łowiectwo kojarzy się większości ludzi z haniebnym czynem krzywdzącym niewinne zwierzęta. Biorąc pod uwagę słowa Diany Piotrowskiej, nie można winić przeciwników, którzy szerzą pogląd, że ma to być działanie zaszczepiające młodym pokoleniom miłość do łowiectwa.