Pomeranian

Jakiś czas temu pisaliśmy o wyjątkowym jamniku, który skrzyżował się z amstafem. Widok oryginalny. Mimo tego, że psy potrafią się bardzo między sobą różnić są jednym gatunkiem i wszystkie pochodzą od wilka. Skutkuje to tym, że bardzo często niezależnie od budowy ciała, jego masy czy odmiennego wyglądu mogą się ze sobą krzyżować. Dzisiaj jeden z najbardziej uroczych psów na świecie. Mix psa rasy pomeranian z huskym. 

Krzyżówka suni husky z psem rasy pomeranian

Te dwie rasy całkowicie się od siebie różnią.

Husky potrafią ważyć kilkadziesiąt kilogramów, a pomeranian waży od 1,5 do 3 kilogramów. Jednak, co ciekawe, obie rasy zaliczają się do szpiców. Wyobraźcie sobie, jak cudowanie musi wyglądać pies, który jest wynikiem krzyżówki szpica z huskym.

Syberiany często wykorzystywane są do pracy i są psami zaprzęgowymi. Ich ulubiony klimat to śnieżny i mroźny, dlatego tak dobrze czują się w zimie. Co się dziwić, przecież pochodzą z Syberii. Ich grube futro bardzo je ogrzewa, ale z drugiej strony nie pozwala na odpowiednią wentylację.

Czytaj także: Malutki terier zapłodnił rottweilera. Szczeniaki wyglądają cudownie!

Dla kogo nadaje się husky?

Jest to pies pierwotny, który swoje zachowania w dużej mierze opiera na instynkcie. Taki pies będzie odpowiedni dla osoby, która ma już doświadczenie w wychowywaniu i opiece nad psem.

Jest to pies dla osoby, która ma czas i chęć poświęcić mu dużo uwagi i czasu. Bez odpowiedniego szkolenia syberian husky może chcieć zdominować właściciela. Mimo tego, bardzo często są polecane jako towarzysze dzieci.

Dla kogo nadaje się pomeranian?

Pomeranian, czyli pies, którego zazwyczaj nazywamy szpicem miniaturką. Jest to pies wywodzący się z Pomorza, został przywieziony przywieziony do Anglii z terenów niemieckich w XVII w. Anglicy przywłaszczyli sobie stworzenie tej rasy. Dlatego nazywanie szpiców miniaturowych pomeranianami jest wróceniem do korzeni ich pochodzenia.

Jest to pies, który bez problemu się zmieści w większej torbie. Będzie idealnym kompanem, zawsze zmieści się na kolanach. Mimo wszystko właściciel psa rasy pomeranian powinien pozwalać psiakowi na socjalizację, zabawę i nie traktować go jak zabawki!

Czy wszystkie psy mogą ze sobą się rozmnażać?

Tak, ale niektóre nie powinny. Przypuśćmy, że sytuacja była odwrotna. Sunia malusieńki pomeranian, pies husky. Nawet gdyby sunia zaszła w ciążę z jednym szczeniakiem to mogłaby umrzeć. Szczeniak husky potrafi ważyć czasami nawet blisko kilograma.

Zobacz także:

  1. Malutki terier zapłodnił rottweilera. Szczeniaki wyglądają cudownie!
    aaa
  2. Urodziła szczeniaki, które wyglądają jak podrzucone. Widok zniewala, wyglądają jak małe krówki
    aaa
  3. Twój pies cały czas sapie i płytko oddycha podczas upałów? To zły znak, może umrzeć