husky

Krzyżówki psów potrafią naprawdę zaskoczyć. My sami nie popieramy do końca bezmyślnego rozmnażania zwierząt. Za takie trochę uważamy tworzenie nowych ras. Rozumiem, że ludziom zależy na osiągnięciu konkretnych cech w psiaku, ale powoływanie na świat nowych zwierzaków, kiedy schroniska są tak przepełnione, nie jest odpowiedzialne. 

Krzyżówki psów potrafią zaskoczyć

Do tej pory najbardziej zaskakującą krzyżówką był naszym zdaniem miks jamnika z pitbullem. Jego budowa ciała była naprawdę dziwna, choć urocza. 

Tym razem urzekł nas psiak, który do złudzenia przypomina lisa. Jego ogon i sierść bardzo przypominają właśnie lisią. Naszym zdaniem można się nawet pomylić. Macie pomysł, jakie psiaki były jego rodzicami?

Pomsky – krzyżówka husky z pomeranianem, czyli szpicem

Mya, urocza sunia “rasy” pomsky została gwiazdą internetu. Jej zdjęcia pojawiły się na głównej stronie serwisu Reddit, a liczba obserwatorów w serwisie Instagram cały czas rośnie. Zresztą sunią często interesują się także przechodnie. Kiedy obejrzysz film, który załączony jest poniżej i zdjęcia Mya’i, będziecie wiedzieć dlaczego. 

Pomsky jest mieszanką szpica, czyli pomeraniana i psa rasy husky. Wygląd Mya’i jest całkowicie w połowie. Wielkość plasuje się między maluśkim szpicem, a potężnym huskym. Jej sierść natomiast naprawdę do złudzenia przypomina lisią. Zresztą cała sunia jest do tego zwierzaka podobna i często na spacerach z nim właśnie jest mylona. 

Husky i pomeranian = pomsky

Husky i pomeranian mają zupełnie inne charaktery. Husky zazwyczaj są charakterne, dominujące i dość uparte. Pomeranian natomiast jest psiakiem bardzo towarzyskim i jest genialnym kompanem dla rodziny. Jego drobna budowa ciała umożliwia przetransportowywanie go, więc podróże z takim psiakiem, to czysta przyjemność. Natomiast podróżowanie z huskym może być trochę trudniejsze. Jego gabaryty są zdecydowanie większe. 

Mya, o której jest ten artykuł, swoją wielkość zawdzięcza i pomeranianowi, i husky’emu. Dlatego też jej właściciel bez problemu może z nią podróżować i właśnie z tych podróży pochodzą w większości jej zdjęcia. Miłego oglądania! Czyż nie jest piękna? A wam przypomina bardziej psiaka czy lisa?

husky husky

Zobacz także:

  1. Jest symbolem bogactwa i luksusu. Przyczynia się do okrucieństwa wobec zwierząt
  2. Temu psu poświęcono bloga. Zaufał człowiekowi, zapłacił za to wysoką cenę
  3. Mężczyzna usłyszał błagalny pisk. Pies zakopany żywcem rozpaczliwie szukał ratunku