Leon jest młodym, okrutnym nastolatkiem. Bez najmniejszych skrupułów urządził swojemu kotu piekło. Następnie umieścił filmik z nagraniem w sieci. 

Znęcał się nad kotem

Chłopiec bez żadnych skrupułów przygotował garnek z gorącą wodą i zawołał swojego pupila. Czekał aż zwierzak o imieniu Driver sam do niego przyjdzie. Nie trzeba było długo czekać, żeby pupil pojawił się w pobliżu swojego właściciela, po którym nie spodziewał się tego co się stało. Nastolatek, kiedy kot pojawił się przy nim, bez wahania oblał kota wrzątkiem. Oblany wodą kot zapiszczał przeraźliwie z bólu, a gorąca woda nadal spływała po jego sierści i ciele.

Umieścił film w internecie

Chłopiec stwierdził, że pochwali się tym okropnym i haniebnym czynem i wrzucił film do sieci. Niedługo trzeba było czekać, by nagranie trafiło w ręce policji. Za znęcanie się nad bezbronnym zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem – nastolatek spędzi 3 lata w więzieniu.

Co z kotem?

Poparzony kot został zabrany przez służby ratownicze. Miał poparzony cały grzbiet, boki, łapki i brzuszek. Nie obyło się bez intensywnego leczenie i ciągłej opieki zwierzaka. Po doprowadzenia stanu zdrowia Drivera do porządku wolontariusze zaczęli kociakowi szukać nowego domu. Po całej akcji, która była rozgłośniona przez fundację pod której opiekę trafił poparzony kot, wiele osób zainteresowało się losem pokrzywdzonego zwierzaka. Nie było problemem znalezienie dla niego odpowiedniego i kochającego domu. Obecnie Driver ma rodzinę, która otacza go ciepłem i miłością.

“Podczas gdy nasze serca są pełne współczucia dla zwierzaka, jesteśmy podbudowani reakcją ludzi, którzy podnoszą nas na duchu, dodają otuchy i wspierają na każdym kroku. Czasami pojawia się ktoś tak okrutny jak Leon, ale na szczęście dobrych ludzi jest znacznie więcej. To wtedy wszyscy się jednoczymy i walczymy razem o dobro niewinnych istot.” – dodają wolontariusze.

Nie możemy się doczekać, kiedy w Polsce będzie bezwzględna kara za takie przestępstwa!

Zobacz także:

  1. Jak długo żyją koty?
  2. Rasy psów, które nie uczulają. Idealne dla alergików
  3. Poparzone łapy u psa. Co robić?