porzucone zwierzęta

Porzucone zwierzęta? Okres wakacji jest najgorszym czasem dla psów, kotów i schronisk. Boksy, w których przebywają porzucone zwierzęta są przepełnione. Brakuje rąk do pracy, osób adoptujących, pieniędzy na leczenie i karmy. A wiecie kto jest temu winien? Człowiek. Ten, który powinien dawać wszystkim przykład. Ten, który ma świadomość, a mimo to potrafi krzywdzić niewinne zwierzęta. 

Ludzie skazują psy na cierpienie

Wyrzucanie zwierząt jest bestialstwem. W polskim prawie porzucanie zwierząt jest takim samym przestępstwem, jak znęcanie się nad zwierzętami. Wiele z porzuconych zwierząt, nie trafia nawet do schroniska, ponieważ giną pod kołami samochodów lub są przez zwyrodnialców wywożone i przywiązywane w lesie. Często dla tych psów jest za późno na pomoc.

Porzucone zwierzęta bardzo cierpią

Porzucone zwierzęta, które są przystosowane do życia w domu z rodziną, czują się zdezorientowane, tęsknią za swoimi właścicielami. Bardzo często czekają w miejscu, z którego odjechał samochód. Dla psa czy kota porzucenie jest bardzo wielkim bólem, zwierzęta przywiązują się do swoich właścicieli i tylko przy nich czują się bezpiecznie.

– Pies wychowany w mieście nie daje sobie tu rady, biegnie do ulicy, gdzie słyszy samochody. Rok temu był tu poważny wypadek, potrącony został duży pies, przez co zniszczony był też samochód. W trakcie wakacji pozostawianie psów zdarza się tu często – mówi portalowi eostroleka.pl jedna z mieszkanek miejscowości, gdzie psy są masowo porzucane.

Apelujemy także o baczne zwracanie uwagi na samochody przy drogach dojazdowych lub polnych. Gdy biegnie za nimi zestresowane zwierzę, warto powiadomić policję. Porzucenie psa jest traktowane jako forma znęcania się nad nim i jest zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ludzie dotyka masowo depresja w XXI wieku, zwierzęta natomiast cierpią przez ludzi. I tak, jak napisał portal eostroleka.pl, jest to plagą XXI wieku.

Bądźmy ludźmi, nie porzucajmy zwierząt.

Zobacz także:

  1. Kotka pojęła, że jej pan nie lubi martwych prezentów. Zaczęła przynosić niesamowite rzeczy

  2. Rzucili szczeniakiem o podłogę, połamali mu kręgosłup. Niestety, to nie koniec gehenny

  3. Pół tysiąca kleszczy w małym psim ciałku. Winny? Człowiek