Tym dzieciom zdecydowanie należy się medal. Piątka dzieci, wracając do domu zauważyła porzuconego psiaka. Był to mały szczeniak, który stał przy brzegu bardzo ruchliwej ulicy. Samochody ledwo mijały czworonoga i była to tylko kwestia czasu, kiedy porzucony szczeniak zostałby potrącony. Całe szczęście dzieci nie były obojętne na jego los. Wszystko to, działo się w Tanzanii.

Goodluck, Casbert, Caren, Princes i Kenny – mali, wielcy bohaterowie

Wracając ze szkoły, dzieci zauważyły przy poboczu małego psa. Jak tylko do niego podbiegły, pies zaczął machać ogonem. Widać było po nim wdzięczność do dzieci, że się nim zainteresowały. Młodzi ludzie nadali mu imię Jack.

„Te dzieci od razu zakochały się w Jacku i postanowiły mu pomóc. Ale kiedy zabrały go do domu, ich rodzice powiedzieli im, że nie potrzebują psów w domu.” – powiedział Ismael Mungaya, miejscowy ratownik psów w Tanzanii.

Dzieci nie odpuściły, postanowiły znaleźć pomoc dla Jacka. Zwłaszcza, że porzucony szczeniak był niedożywiony i brudny. Zaniosły go do Ismaela, który prowadzi miejscowe, malutkie schronisko dla zwierząt w swoim domu. W tamtym momencie schronisko Ismaela Mungaya było pełne, ale widząc zaangażowanie dzieci – uległ i przygarnął Jacka pod swój dach. Zapewniając jednocześnie dzieci, że pies będzie otoczony odpowiednią opieką, zostanie odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Ismael zobowiązał się także do znalezienia domu dla malucha.

Pies jest bezpieczny

Pies obecnie przebywa w schronisku prowadzonym przez Ismaela Mungaya i ma się dobrze. Dokazuje, bawi się z innymi psami rezydującymi w domu. Dzieci odwiedzają go w każdej wolnej chwili.

„Te dzieci wykazały niesamowitą życzliwość i zaangażowanie. Podczas gdy ich rodzice odrzucili Jacka, ci młodzi ludzie zrobili wszystko, aby pomóc temu biednemu zwierzakowi. Nie poddali się tak łatwo i jestem z nich bardzo dumny. Miłość naprawdę nie zna żadnych granic. Już niedługo zacznę szukać Jackowi dobremu domu, a on już zawsze będzie szczęśliwy.” – dodał Ismael.

Zobacz także:

  1. BYŁA O KROK OD ŚMIERCI. JEJ PIES ZROBIŁ COŚ NIESAMOWITEGO, PRZYPŁACIŁ TO ZDROWIEM
  2. NIE TRZYMAJ ICH W DOMU! MOGĄ ZABIĆ TWOJEGO KOTA