ratujemy kundelki

Zwyrodnialec postanowił uczynić sobie z psa żywy cel. Czworonóg został postrzelony, a kula przeszła na wylot. Stracił w wyniku postrzału oko i doznał poważnych obrażeń. Wolontariusze fundacji Ratujemy Kundelki apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy. 

Fundacja Ratujemy Kundelki szuka sprawcy

Pies został znaleziony 28 lipca w Borkowie w powiecie otwockim. Zdjęcie RTG wykazało, że został postrzelony przez człowieka, a kula przeszła na wylot. O pomoc w znalezieniu sprawcy apeluje fundacja Ratujemy Kundelki, która przejęła opiekę nad rannym psiakiem. Osoby, które rozpoznają zwierzaka lub wiedzą, kto zgotował mu taki okropny los proszone są o kontakt z pracownikami fundacji.

Ratujemy Kundelki: pies cudem przeżył

Postrzelony zwierzak ma maksymalnie 2 lata i waży niecałe 10 kilogramów. Kula, którą został trafiony, przeszła na wylot. Obecnie stan zwierzaka jest już stabilny.

“W wyniku postrzału piesek stracił oko (rana wlotowa) oraz ma ranę na potylicy (rana wylotowa)” – informuje fundacja.

Poszukiwania nowego domu rozpoczną się dopiero po wyleczeniu rannego psa. Czego go jeszcze długotrwałe leczenie i wiele badań.

– Rozmawiamy z osobami, które psiaka znalazły i były obecne przy jego odławianiu. Czekamy na wyniki wszystkich badań od lekarza weterynarii – mówi wolontariuszka Karolina z fundacji Ratujemy Kundelki.

Fundacja Ratujemy Kundelki zrobi wszystko, żeby znaleźć sprawcę

Pracownicy i wolontariusze fundacji chcą zrobić wszystko, żeby znaleźć sprawcę tego makabrycznego czynu i doprowadzić go przed sąd.

Proszą o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają psa lub wiedzą coś o zdarzeniu. Fundacja informuje też, że sprawa zostaje zgłoszona na policję. Istotne są teraz wszelkie zgłoszenia (także anonimowe), które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy.

Szukamy zwyrodnialca, który chciał psa zabić – mówią. – Zależy nam na zebraniu jak najszerszego materiału dowodowego – dodaje pani Karolina.

My także apelujemy! Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat psa, jego właściciela lub sprawcy postrzału – skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji lub fundacją. 

ratujemy kundelki

Źródło: www.metrowarszawa.pl

Zobacz także:

  1. Psi dramat na polskiej ulicy! Agresywny pitbull rzucił się na kobietę i jej psa
  2. Bestie! Nastolatki spaliły żywcem szczeniaki! Film wrzucili do sieci
  3. Rozśmieszą Cię do łez. Najśmieszniejsze zwierzaki na świecie