Pies Oggy wykorzystywany był przez poprzednich właścicieli jako worek treningowy dla innych psów. Umieszczany był w klatce z psami, które ćwiczyły agresywne zachowania właśnie na nim. Efektem tych działań były zniekształcona, potrzaskana czaszka u psa, brak ucha oraz wiele blizn na pysku.

BYLI WŁAŚCICIELE

Został odnaleziony przez policję w trakcie nalotu na dom właścicieli, którzy zajmowali się handlem narkotykami. Zostawili oni ranne zwierzę bez opieki uciekając przed policją. Funkcjonariusze natychmiast przewieźli okaleczonego psa do lecznicy gdzie został opatrzony i powoli dochodził do siebie.

RZUCIŁ SIĘ NA CHŁOPCA

Podczas rekonwalescencji psa, do lecznicy przyszedł Larry Levin, ojciec z dwójką synów, którzy mieli się pożegnać ze swoją 17-letnią kotką. W momencie kiedy Oggy zobaczył 12-letniego chłopca rzucił się na niego i zaczął lizać jego twarz. Ta sytuacja nie mogła przejść bez echa.

Zobacz także: TO JAKAŚ PLAGA! PSY I KOTY W CAŁEJ POLSCE ZAGROŻONE

KILKA ROZMÓW

Po kilku rozmowach i namyśleniu rodzina chłopca podjęła decyzję o adopcji psa. Oggy stał się członkiem rodziny i zajął istotne miejsce w domu, w którym był otoczony odpowiednią opieką i miłością. Niestety po 12 latach od adopcji nadszedł kres życia zwierzaka.

“Przeszliśmy razem tak wiele, nie potrafię wyrazić, ile on dla mnie znaczy, sprawiał mi przyjemność każdego dnia przez ostatnie 12 lat. Nie wiem jak wypełnić tę lukę.” – powiedział Larry.

KSIĄŻKA I KARIERA

Po adopcji Oggy’iego Larry postanowił spisać jego historię w książce, w której porusza tematy nielegalnych walk psów oraz znęcania się nad zwierzętami. Czworonóg został nawet gwiazdą telewizyjną i wystąpił w programie The Oprah Winfrey Show.

Zobacz także:

  1. ZMIANY W PRAWACH ZWIERZAT
  2. TRAFIŁA DO SCHRONISKA. JEJ ZACHOWANIE WYCISKA ŁZY Z OCZU