Pożary w Grecji

Wielkie pożary w Grecji. Kiedy zbliżają się wakacje zaczynamy snuć plany w jak daleką podróż się udać. Zwykle wybieramy długie podróże zagraniczne. Według statystyk najczęściej korzystamy z usług biura podróży. Grecja i Egipt nadal kuszą nas swoimi wdziękami – pogodą, kuchnią. Wakacje nie zawsze są jednak takie cudowne, jak mogłoby się wydawać. 

Pożary w Grecji: długotrwała siła kataklizmu 

Pogoda nas nie rozpieszcza. W tym roku dochodzi do licznych katastrof związanych z ociepleniem klimatu. Rekordowe temperatury doprowadziły do wielu pożarów na terenie całego świata. Jednak te w Grecji zaliczają się do najtragiczniejszych w skutkach w Europie XXI wieku. Zebrały już żniwa w postaci około 90 osób, dodatkowo zginęły setki zwierząt domowych i dzikich. 

Znalezione obrazy dla zapytania pies przeżył pożar w grecji

Psia tragedia

Był to dzień, jak każdy inny, nic nie zapowiadało tragedii. Grecja tętniła życiem. Kiedy wybuchł kolejny już pożar, ludzie wpadli w panikę. Zaczęli uciekać i się ratować. Niestety nikt nie zauważył psa, który błąkał się po okolicy. Pech chciał, że ten biały, puchaty psiak schronił się przed upałem w domu, który zajął się od ognia. Próbując się ratować, postanowił wejść do piecyku, który pozostawili turyści w budynku. 

Pożary w Grecji: akcje ratunkowe

Podczas gaszenia pożaru udało się dostać do piecyku i odnaleźć przerażonego zwierzaka. Psiak był w tragicznym stanie i mimo skutecznej kryjówki – miał bardzo dużo szczęścia, że ocalał. Miał problemy z oddychaniem, spalone doszczętnie rzęsy i brudne, osmolone od pyłu futro. Kiedy zobaczył swych wybawców, zamerdał ogonem ze szczęścia. Udało mu się też wyjść o własnych siłach z budynku. 

Nawet jego rzęsy były spalone, nie wiem jak on w ogóle przeżył– mówi Diana Topali, która obecnie zajmuje się Loukoumakisem – tak bowiem został nazwany piesek. Wyglądał jak spalony, kudłaty dywan – dodała.

Znalezione obrazy dla zapytania pies przeżył pożar w grecji

Dalsze losy psa

Zwierzak został ostrzyżony i dostał odpowiednie antybiotyki. Jego stan jest stabilny i oczekuje na adopcję przez nowego właściciela. 

 

 

Zobacz także:

  1. Płonęło schronisko dla zwierząt. Policjanci zrobili niezwykłą rzecz
  2. Zabicie widłami, spalenie domu i nie tylko. Takie groźby słyszą osoby ratujące psy, koty i inne zwierzęta
  3. Ratują tysiące niezwykłych zwierząt rocznie. Grozi im likwidacja, potrzebna pomoc