pożary w grecji

Anomalie pogodowe i kataklizmy utrudniają życie ludziom na całym globie. Wiele osób przez nie traci życie, dobytki oraz dachy nad głową. W ostatnich dniach mają miejsce wielkie pożary w Grecji. Zginęło już blisko 80 osób, w tym także Polacy, którzy spędzali tam wakacje. Liczba rannych wynosi kilkaset ofiar. Spłonęły także domy, samochody i hektary lasów, w których żyją bezbronne zwierzęta. Tym bardziej wzrusza gest strażaka, który nie pozostał obojętny na los najsłabszych.

Pożary w Grecji

Spotkanie z kataklizmem nigdy nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak Polacy będący świadkami pożarów, mówili o nich ze łzami w oczach.

– Byliśmy w samym centrum tego piekła w miejscowości Kineta. Nikt z Polski nie musiał do nas dzwonić i powiadamiać o katastrofie, bo była tuż-tuż… Kłęby dymu i ogień widzieliśmy za oknami hotelu. Dosłownie cała góra pokryta ogniem – mówiła jedna z Polek będąca świadkiem pożarów.

– Widok ogromnych tumanów dymu był przerażający. Wszystko majaczyło w piekielnej poświacie. Żal mi wszystkich ludzi, którzy stracili życie. Szkoda tego pięknego kraju, który tak ucierpiał i wciąż cierpi z powodu tego strasznego kataklizmu – relacjonował z kolei pan Andrzej.

Zdjęcia i relacje pożarów przerażają. Jaką traumę musiały przeżyć osoby oraz zwierzęta, na których drodze stanął śmiercionośny ogień.

To straszne, jak wiele osób i zwierząt straciło życie w ostatnich dniach w Grecji. Kataklizmy i katastrofy naturalne, to oprócz samego człowieka, to najwięksi wrogowie ludzkości i zwierząt.

Pożary w Grecji

Tym bardziej wzrusza zdjęcie strażaka, który podczas akcji ratunkowej postanowił pomóc także małemu żółwiowi. Fotografia, na której widać, jak poi wodą zwierzę, to jednak nie tylko poruszający obrazek. „To straszne, jakim żywiołem jest ogień” – napisał jeden z internautów pod opublikowanym w internecie zdjęciem.

To zdjęcie przywraca wiarę w ludzi! Choć trochę

pożary w grecji

pożary w grecji

Zobacz także:

  1. Większość właścicieli małych kotków nie ma o tym pojęcia! A można zyskać naprawdę dużo
  2. Rasy psów, które rzadko chorują. Lista, charakterystyka i galeria
  3. Niesamowite! Dzięki temu zwierzęta przestaną w końcu cierpieć