Pożary w Kalifornii pustoszeją gigantyczne tereny, nie oszczędzają na swojej drodze niczego. Wiele jednostek straży pożarnej i policji walczą z żywiołem, ale ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko i wiele miast musiało zostać ewakuowanych. Niestety wśród nich są Ci, którzy nie poradzą sobie bez dodatkowej pomocy. 

Pożary w Kalifornii

Pożary, które nawiedziły Kalifornię, sieją spustoszenie w wielu miastach. Od blisko miesiąca nie dają normalnie spać mieszkańcom stanu oraz służbom. Z informacji, jakie podają media wynika, że do tej pory zginęło już 6 osób. Niestety pożary dotykają nie tylko ludzi. 

W czasie kataklizmów cierpi wiele zwierząt. W czasie pożarów wiele ich ginie. O te, które mają domy dbają ich właściciele. Niestety dzikie zwierzęta oraz te bezdomne nie mają takiego zabezpieczenia. Tak też było w przypadku zwierząt mieszkających w schronisku w Vacaville. 

Wolontariusze poprosili o pomocą lokalną policję

W schronisku było tylko kilkoro wolontariuszy, a pożar zaczął opanowywać tereny w pobliżu ośrodka. Pracownicy zadzwonili na Policję, na miejscu pojawiła się jednostka z lokalnego komisariatu. Niestety ogień zaczął się dostawać już na teren schroniska. 

Policjanci musieli działać bardzo szybko. W zaledwie kilka minut funkcjonariusze i wolontariusze schroniska wynieśli do samochodów ponad 50 zwierząt. Akcję utrudniał od pewnego momentu szalejący ogień.

Po zakończonej interwencji okazało się, że w środku budynku zostały małe koty. Ogień trawił już część budynku, ale wolontariusz postanowił uratować kociaki. Wszedł do budynku i udało mu się uratować całą trójkę. Sam także uniknął poważniejszych poparzeń. 

Udało się uratować wszystkie zwierzęta. Wielkie brawa dla pracowników, wolontariuszy i policjantów, którzy ratowali te niewinne zwierzęta. 

Zobacz także:

  1. Jak pies z kotem, czyli pies i kot w jednym domu. Tak czy nie? Odpowiadamy
  2. Torturowany pies znalazł nowy dom! Jego przeszłość przeraźliwie smuci
  3. Zabicie widłami, spalenie domu i nie tylko. Takie groźby słyszą osoby ratujące psy, koty i inne zwierzęta