prawa zwierząt

Prawa zwierząt. Jakim cudem jest aż taka różnica między prawem, a wyrokami? Mężczyzna dwukrotnie przejechał psa – wyrok sądu oburza. Niestety wyroki za znęcanie się nad zwierzętami – nawet ze skutkiem śmiertelnym – są groteskowo śmieszne. One nie mają głosu, musimy krzyczeć za nie. 13 września w Warszawie odbędzie się PROTEST w imieniu zwierząt. Walczymy o wyższe wyroki, o zerwanie łańcuchów czy też o zakaz uboju rytualnego i likwidację ferm futerkowych.

Jak doszło do zdarzenia?

Całe zajście miało miejsce 22 sierpnia w Olsztynie, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Żołnierskiej. Sześćdziesięcioletni mieszkaniec miasta potrącił wolno biegającego psa. Zahamował i cofnął przy tym pojazd, po czym ponownie przejechał po zwierzaku. Człowiek ten nie zainteresował się dalszym losem psa, nie udzielił mu pomocy. Odjechał bez żadnych skrupułów. 

Świadkowie całego zajścia próbowali pomóc zwierzęciu. Przenieśli je z ulicy na trawnik. Niestety stan psa był bardzo ciężki. Zdaniem weterynarza powodem śmierci psa był wstrząs neurologiczny i liczne złamania. Oburzeni całą sytuacją ludzie, którzy próbowali zwierzęciu pomóc, zawiadomili policję a dzięki ich zeznaniom mężczyzna został odnaleziony i doprowadzony na komendę, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. 

Przejechał psa, został uniewinniony. Prawa zwierząt – wyroki

Kilkukrotnie przejechał psa, został uniewinniony. Postępowanie zostało umorzone, gdyż zdaniem biegłych mężczyzna miał prawo nie zauważyć psiaka na swojej drodze. Lekarz prowadzący sekcję zwłok zwierzęcia powiedział wprost, że pies nie przeżył ze względu na liczne i bardzo rozległe rany, które powstały zarówno w środku organizmu, jak i na zewnątrz. 

Internauci oburzeni. Czemu prawa zwierząt nie działają?

Wkrótce po ujawnieniu całej sprawy, pojawiły się głosy oburzenia wśród internautów i niezadowolenia świadków zdarzenia, z powodu nie ukarania sprawcy. Rozumiemy to wzburzenie i korzystając z okazji, ponownie przypominamy o tym, że 13 września odbędzie się protest na rzecz zwierząt. Jeśli nadal nie wiesz o co w nim chodzi, a chcesz pomóc zwierzętom – wejdź tutaj.

Znalezione obrazy dla zapytania pies
Zdjęcie poglądowe

Zobacz także:

  1. Czy psy idą do nieba? Szokujące słowa papieża Franciszka
  2. Miliony psów zabijane są tam na mięso. Pierwszy taki wyrok w kraju, wszystkich zaskoczył
  3. Rząd nas okłamał! Rytualny ubój w Polsce: zakazu nie będzie, ustawa wycofana