Dramatycznego odkrycia dokonali policjanci przeprowadzający interwencję w domu Maxine Cammock. Kobieta razem ze swoimi zwierzętami żyła w ogromnym brudzie, wśród martwych ciał kur, psów i świń. 

Wszędzie martwe zwierzęta

Policja, po dokonaniu tego makabrycznego odkrycia skontaktowała się z inspektorami RSPCA, którzy niezwłocznie przyjechali do domu kobiety. Dom Maxine Cammock w Dyke Village niedaleko Bourne w hrabstwie Leicestershire był pełen martwych stworzeń i zwierząt żyjących w nędzy.

Peterborough Magistrates ‘Court dowiedział się, że w 2017 roku kilka świń uciekło z gospodarstwa Cammock. Po złapaniu ich i zwróceniu właścicielce stan w jakich żyły zwierzęta mocno zaniepokoił policjanta, który zajmował się wyłapywaniem zwierząt, które uciekły. Sprawa została zgłoszona przez policjanta do inspektorki RSPCA Kate Burris. Wtedy też rozpoczęło się postępowanie wobec kobiety.

Wszędzie były martwe zwierzęta, większość w takim stanie rozkładu. Nie potrafiliśmy nawet określić przyczyny śmierci – donosi oficer policji.

Interwencja RSPCA

Po zgłoszeniu sytuacji do RSPCA została natychmiastowo wszczęta interwencja. Wolontariusze organizacji znaleźli na terenie domu i gospodarstwa ponad 170 nieżywych, rozkładających się zwierząt. Wśród nich żyły inne zwierzęta, które zostały w trybie natychmiastowym zabrane kobiecie. Na terenie gospodarstwo przebywało jedynie dwadzieścia pięć żywych zwierzaków. Większość z nich była zamknięta w klatkach, bez dostępu do wody i pożywienia.

“W jednym z pomieszczeń leżała świnia, która zdechła po zjedzeniu wiaderka trutki na szczury. Cammock zdawała sobie sprawę z tego co zrobił prosiak, ale nie skontaktowała się z weterynarzem i zmusiła zwierzę do męczeńskiej śmierci.” – dodaje wolontariusz

Miesiąc po pierwszej interwencji pracownicy organizacji udali się na ponowną kontrolę do domu Maxime Cammock. Ku ich oburzeniu, na terenie gospodarstwa przebywały kolejne zwierzęta, którym groziła śmierć. Warunki życia tych zwierząt były tak samo tragiczne, jak wcześniej.

Wyrok

Maxime Cammock usłyszała wyrok, skazano ją na dożywotni zakaz posiadania zwierząt, prace społeczne i finansowe zadość uczynienie.

Zobacz także:

  1. Nie żyje najbrzydszy pies świata. Zsa Zsa od nas odeszła
  2. Udar u psa. Objawy i leczenie. Sprawdź jak możesz zmniejszyć ryzyko
  3. Lęk separacyjny u psa. Jak mu przeciwdziałać?