Prezent dla psa nie musi być piękny. Ma on jedynie wydawać fajne dźwięki lub fajnie pachnieć. Dobrym pomysłem są też angażujące zabawki, które zobaczycie na dole. Co jednak kupić naszemu psiakowi, jeśli wydaje nam się, że kolejna zwykła piłka lub gumowa zabawka z piszczałką, będzie już dla niego za nudna? Warto też dbać o jego rozwój i samopoczucie, a nie tylko o aspekt zabawy.

Prezent dla psa możemy dać na specjalną okazję taką jak zbliżające się święta, urodziny czy rocznice adopcji lub pojawienia się psiaka w naszym życiu. Czy warto dawać prezenty, psom? Tak, nawet jeśli nie do końca znają one powód tego prezentu, nowa zabawka zawsze jest czymś fajnym.

Prezent dla psa na gwiazdkę. Co kupić na prezent dla psa?

Dla kogoś, kto ma kompletnego bzika na punkcie swojego czworonożnego przyjaciela, wybór kolejnego prezentu może być dużym wyzwaniem. Na pewno nie raz weszliście do zoologicznego z zamiarem kupna tylko karmy lub tylko smakołyków, a wyszliście obładowani zabawkami i akcesoriami dla psów. 

O ile nie zapomnieliście tego, po co właściwie przyszliście, nic się nie stało. Co jednak kupić, jeśli wydaje nam się, że nasz pies ma już wszystko? Dziś pokażemy wam kilka zabawek, z których ucieszą się nawet najbardziej wybredne psiaki.

Prezent dla psa na święta: Obroża, szelki i smycz 

Może czas na nowy komplet dla naszego psa? Na rynku istnieje wiele firm, które robią naprawdę piękne akcesoria dla naszych pupili. Możemy również poprosić o zrobienie czegoś na zamówienie lub w konkretnych kolorach. 

prezent dla psa
Hauver

Prezent dla psa na święta: Kong

Kong to świetny prezent dla każdego psa. Na czym polega ta zabawka? Do środka możemy włożyć na przykład specjalną pastę do konga, mięso mielone, smalec gęsi i całość wsadzamy na chwilę do zamrażarki. Taka zabawka na pewno zajmie naszego psiaka na dłużej, będzie on musiał bowiem wymyślić jak dostać się do środka.

prezent dla psa

Prezent dla psa na święta: szczurek z IKEA

Ten pluszak swoją popularność zawdzięcza właścicielom czworonogów. Jest on bardzo wytrzymały, a jego dodatkowym atutem jest brak plastikowych elementów, które pies po rozerwaniu maskotki mógłby połknąć i się zadławić.

prezent dla psa

Prezent dla psa na święta: mata węchowa

Psi węch jest bardzo ważnym instynktem, o którym nie powinniśmy zapominać. Maty węchowe mają bardzo dużo plusów. Przede wszystkim pobudzają nos psiaka, ale także zajmują go na dłuższy okres. Maty węchowe możemy zakupić lub zrobić sami, za niewielki koszt. Jedyne czego będziemy potrzebować to polarowe kocyki, wycieraczkę, nożyczki i odrobinę cierpliwości. Musimy jedynie pociąć kocyk na grube paski, zawiązać na supeł i wypełnić w ten sposób całą matę.

prezent dla psa

Prezent dla psa na święta: zabawka na inteligencje

To kolejna z tych zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą. Smakołyki chowamy w odpowiednich miejscach i nasz psiak musi sam dojść do tego, jak je wydobyć, czy przy pomocy łapy, a może nosa?

prezent dla psa
Trixie Dog Activity Flip Board

Prezent dla psa na święta: katapulta

Rzucanie piłki może być męczące, szczególnie jeśli chcemy ją wyrzucić daleko, a nie do końca mamy aż tyle siły. To urządzenie nam pomoże. Umieszczamy piłkę w specjalnym miejscu, a następnie wyrzucamy ją tak jak zazwyczaj, tylko dalej i szybciej. 

prezent dla psa

Prezent dla psa na święta: zabawka na sznurku

Opcji mamy wiele. Może to być piłka, kość albo inny finezyjny kształt. Przy pomocy takiej zabawki możemy się z psiakiem poszarpać

prezent dla psa