Przyjaźń z psem

Przyjaźń z psem jest wyjątkowa. Czy wiedziałeś, że nasze psy wybierają zawsze tylko jednego z ludzi na przewodnika stada? Przykładowo, jeśli mieszkasz w domu wraz z trójką innych ludzi, to Twój pies z całej czwórki wybierze tylko jedną osobę i będzie się jej słuchał bardziej niż pozostałych. Jest to w pełni naturalne zachowanie dla naszych pupili. 

Przyjaźń z psem. Przedstawiamy 7 sposobów na to, aby Twój pies Cię polubił:

  •  Przyjaźń z psem: sposób wychowania w latach szczenięcych

Lata szczenięce są dla Twojego pupila kluczowe. Jeśli jako szczeniak będzie spędzał więcej czasu z kobietami, to w przyszłości może czuć się bezpieczniej w towarzystwie dam. Dlatego, jeśli chcesz mieć jakiś wpływ na to, z kim piesek będzie w przyszłości wolał spędzać swój czas, towarzysz mu w jego pierwszych miesiącach życia. 

  • Przyjaźń z psem: bądź jego najlepszym przyjacielem

Nie jesteśmy pewni czy wiecie, ale psy podobnie jak ludzie wybierają swoich przewodników stada na podstawie tych samych cech, co ludzie. Jeśli chcesz mieć jakieś szanse na to, by Twój pies obdarzył Cię tym zaszczytem, bądź jego przyjacielem. Psiak musi mieć pewność, że przy Tobie jest bezpieczny. Musi wiedzieć, że jeśli wydarzy się coś złego, bądź będzie mu smutno, to będziesz przy nim niezależnie od wszystkiego. 

  • Przyjaźń z psem: próbujcie razem nowych rzeczy

Wspólne pasje i działania zacieśniają więzy nie tylko ludzkie. Dlatego spędzaj czas ze swoim psem. Chodźcie na długie spacery, a kiedy będzie miał na to ochotę rzuć mu tę piłkę po raz tysięczny i nie denerwuj się na to, że chce się bawić. Dobrą metodą jest również zabranie psiaka na różnego rodzaju szkolenia. Będzie to na pewno ciekawa i urozmaicona forma rozrywki.

  • Przyjaźń z psem: poświęć czas na robienie tego, co mu się podoba

Jak już wspomnieliśmy, pobaw się z nim po raz enty w tą samą zabawę. Skoro Twojemu przyjacielowi sprawia to przyjemność, to dlaczego miałbyś się do tego nie przyczynić. W tajemnicy zdradzimy Wam, że to nie chodzi nawet o tą samą zabawę. Jesteśmy przekonani, że największą frajdę sprawia mu fakt, że to Ty się z nim bawisz. 

  • Przyjaźń z psem: spraw żeby niemiłe skojarzenia przerodziły się w coś ekscytującego

Znasz swojego pupila najlepiej i sam dobrze wiesz, co lubi a czego nie. Spróbuj sprawić, by czynności, za którymi nie przepada, stały się czymś miłym. To naprawdę nie jest aż takie skomplikowane, a możesz mu pomóc. 

  • Przyjaźń z psem: niech Twoja dłoń kojarzy mu się z jedzeniem

Istotne jest to, by dłoń właściciela kojarzyła się zwierzakowi z pożywieniem. Pamiętaj, że dłoń która karmi jest święta. Jest to najłatwiejszy i najpewniejszy sposób sprawienia, by Twój przyjaciel uznał Cię za swojego przywódcę. 

Zobacz także:

  1. Twój pies ma przed Tobą wiele sekretów. My je zdradzamy
  2. Pies zrobił bardzo niebezpieczną rzecz, żeby uratować opiekuna. Rozpłaczesz się
  3. Bohaterskie psy, które uratowały swoich właścicieli. Niezwykłe historie