Jared Twedell wracał z pracy przejeżdżając przez tory. Wtedy zauważył zwierzę na torach. Przez chwilę myślał, że jest to potrącona sarna, zwierzak w ogóle się nie ruszał. Mężczyzna od razu się zatrzymał, wysiadł z samochodu i zagwizdał. Wtedy jego oczom ukazały się małe uszka, mężczyzna wiedział, że nie ma już do czynienia z dzikim zwierzęciem, a porzuconym psem. 

Przywiązany pies do torów

Mężczyzna od razu podszedł do psa, który okazał się niezwykle wyczerpanym i przegrzanym szczeniakiem, którego ktoś przywiązał do szyn bardzo krótkim sznurkiem. Mężczyzna zaczął się trochę stresować, bał się, że nie zdąży odwiązać czworonoga i go zabrać, zanim przyjedzie kolejny pociąg. Bał się także, że psiak przerażony sytuacją będzie agresywny. Kiedy mężczyzna powiedział “cześć mały”, przywiązany pies zaczął merdać ogonem, a Jared wiedział, że musi ocalić życie tego malucha.

Przywiązany pies do szyn

Mężczyźnie udało się odwiązać sznur i zabrać psiaka do samochodu. Zwierzę było kompletnie wycieńczone upałem. Ktoś, kto to zrobił próbował zamordować psa w niezwykle okrutny sposób oraz chciał skazać psa na długą i męczeńską śmierć.

– Nie mogę uwierzyć, że ktoś zrobił to intencjonalnie i przywiązał go do torów sznurem, skazał na pewną śmierć. Chcę zrobić to samo jego właścicielowi – powiedział rozemocjonowany Twedell.

“Stracę dziś całą wiarę w ludzi”

Po powrocie do domu, oczywiście z psem, Jared Twedell wykąpał psa, nakarmił i dał mu wodę, następnie wrzucił jego zdjęcia w media społecznościowe.

“Stracę dziś całą wiarę w ludzi. Znalazłem tego biedaka przywiązanego do torów. Szukam jego właściciela” – napisał Jared.

Jak się okazało, psiak jest półrocznym kundelkiem. Zdaniem wybawcy wyrośnie na niezwykle silnego i dużego psa. Mężczyzna jest szczęśliwy, że był w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze. Gdyby nawet pociąg nie przejechał psiak, najprawdopodobniej padłby z wycieńczenia i pragnienia. Byłby to bardzo straszna i bolesna śmierć.

Zwierzę miało nazywać się Train (ang. pociąg), ale rodzina mężczyzny postanowiła nazwać go Samson. Niestety pies nie mógł na stałe zostać z tą rodziną, ale Jared Twedell znalazł szczeniakowi nowy, kochający dom w New Jersey.

Gdyby mężczyzna nie zareagował na zwierzę, które wydawało mu się potrąconą sarną – psiak by umarł. Dlatego tak ważne jest reagowanie. Zawsze, jak widzimy porzuconego psa, psa zamkniętego w samochodzie – MUSIMY REAGOWAĆ.

Link do filmiku o uratowany psie TUTAJ.

Zobacz także:

  1. Dzielne czworonogi: Psy bronią dziecka przed matką
  2. Profilaktyka przeciwpasożytnicza. Kleszcze żywcem zjadały tego psa
  3. Wystarczy minuta i Twój podpis, żeby zwierzęta nie musiały występować w cyrkach