pseudohodowle
Źródło: YouTube / NewsLubuski.pl

Pseudohodowle niestety nie działają tylko na terenie Polski, jest to problem ogólnoświatowy. Jest temu winien rozwój pseudozwiązków hodowlanych, które powstały, jak grzyby po deszczu w 2012 roku.

Pseudohodowle działają na całym świecie. Ludzie często kupują w takich miejscach szczenięta, ponieważ nie zdają sobie sprawy z drugiego dna, jakie kryją. 

Teraz nie tylko Związek Kynologiczny może takowe wystawiać. Te niby-hodowle nie odstają zbytnio jednak od pseudohodowli. Kupowanie w nich zwierzaków, jest przyczynianiem się do ich cierpienia. Doszliśmy do etapu, kiedy pseudohodowlami są legalnie działające placówki. 

Pseudohodowle rozwijają się legalnie od 2012 roku?

Oprócz tego, że ludzie nielegalnie rozmnażają zwierzęta, często z powodu nieświadomości, ale także z powodu chęci zysku. Niestety często kosztem zdrowia i życia zwierząt. Drugą gałęzią rozwoju tego rynku jest niestety legalna działalność. W związku ze zmianą prawa stowarzyszenia niegdyś nielegalne zostały zalegalizowane.

Co się z tym wiąże? Niestety wiele cierpienia i chorób. Nie raz zgłaszają się do nas osoby, które proszą o interwencję w sprawie psa, u którego zdiagnozowano schorzenia ukryte w hodowli. Niektóre psiaki kończą także przedwcześnie życie lub utrzymanie go przy życiu jest związane z wielkimi kosztami i stresującymi operacjami. Niestety w takiej sytuacji nie da się praktycznie nic zrobić. Te miejsca są całkowicie legalne i niestety legalne jest sprzedawanie oraz kupowanie tam zwierząt. Bardzo często zwierzaki są tam nadmiernie eksploatowane dla zysków, niedożywione, a w ciut lepsze warunki są przenoszone tylko podczas porodu. Mimo cierpienia tych zwierząt i często znęcania się nad nimi ze strony pseudohodowców, psy urodzone w takich miejscach mają wystawiane rodowody. Dlaczego tak się dzieje? Czemu takie okrucieństwo jest legalne?