psi bohater

W dzisiejszych czasach znalezienie naukowca, który nie będzie uważał że większość zwierzaków odczuwa emocje, jest trudne. XXI wiek wyróżnia się na tle innych coraz większym zainteresowaniem wobec zwierząt. Owocuje to właśnie w powstawanie nowych zagadnień naukowych i więcej zwierzęcych zawodów. Psi bohater, jest to jedno z nadal nieodkrytych zjawisk wyróżniających wiele psów.

Skąd to zainteresowanie psami?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia ogromna ilość badań skupiała się na tym, jak zwierzęta myślą i czują. Rozpoczęto też rozważania nad tym, czy zwierzęta posiadają rozsądek i moralność. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, co jest motywacją psów do heroicznych czynów, jakich się nie raz podejmują. Jednak trudno jest nie dostrzec uderzających dowodów empatii, miłości i podstawowej wiedzy o życiu. Psi bohater, to wzorzec który bardzo fascynuje naukowców i ludzi z psiej branży. 

Psi bohater uratował życie swojemu panu

  • imię: Roselle, rasa: labrador, miejsce ratunku: Nowy Jork, rok: 2001

Pewnego ranka Michael Hingson, kierownik działu sprzedaży komputerów udał się do swojej pracy, mieszczącej się w jednej z wież World Trade Center. Mężczyzna był niewidomy i wszędzie dokąd wychodził brał swojego psa przewodnika. Żadne z nich nie domyślało się tego, co zaraz się wydarzy. Siedzieli jak gdyby nigdy nic w biurze, podczas gdy w powietrzu czyhała tragedia. 

Michael pracował, a Roselle drzemała u jego stóp. Kiedy usłyszeli huk, pies poderwał się z podłogi a mężczyzna odruchowo złapał uprząż pupila. Sunia posiadała pełne zaufanie swojego właściciela, więc kiedy zaczęła powoli iść w stronę wyjścia, ten poszedł za nią. Schodzili po schodach. Musieli pokonać 78 pięter. Chwilę po tym, jak wreszcie opuścili budynek, wieża runęła. 

  • imię: Joe, rasa: york, miejsce: Ringwood, New Jersey

W ciepły lipcowy dzień 2013 roku Joe i jego właściciel wylegiwali się na ganku swojego domu. Kiedy zadzwonił telefon, kobieta weszła do środka i odebrała. Gdy wróciła zastała swojego psa w dość nietypowej dla niego sytuacji. Maluch bowiem stał i szczekał na środku salonu. Zdaniem kobiety zdawał się być groźniejszy, niż zwykle. Zainteresowana odwróciła się i zobaczyła czarnego niedźwiedzia zmierzającego ku niej z salonu. Patrzyła z podziwem, jak o wiele mniejszy od niedźwiedzia pies zaciekle broni swojej miski i swojego domu. Joe był w tym na tyle wytrwały, że dziki zwierzak odpuścił i wreszcie wyszedł z domu. Kobieta za to nauczyła się zamykać drzwi frontowe. 

pies wojskowy basen miłość ssak pływak Sport upośledzony więź towarzysz inwalidztwo pies usługi ranny wojownik Pies jak ssak sport zwierząt sport psów
Psi bohater: Roselle

Znalezione obrazy dla zapytania yorkshire terrier
Psi bohater: Joe

Zobacz także:

  1. Alarmujące objawy, które mogą sugerować, że Twój psiak ma raka
  2. Jaki jest koszt utrzymania psa? Odpowiadamy
  3. SZOK! Każdy go zna, był wzorem dla wielu ludzi. Znęcał się nad zwierzętami