psie łapy pachną popcornem

Psie łapy pachną popcornem lub kukurydzianymi chrupkami dla wielu osób. Dla niektórych jest to po prostu brzydki zapach. Dlaczego psie łapy tak pachną i skąd pochodzi ten zapach? Nie bez powodu. 

Psie łapy pachną popcornem twoim zdaniem? Nie każdy się z Tobą zgodzi, ale prawie każdy przyzna, że psie łapy pachną specyficznie. 

Dlaczego psie łapy brzydko pachną?

Siedzisz na kanapie, oglądasz telewizję lub czytasz książkę i nagle czujesz ten zapach! Próbujesz odnaleźć w pamięci, co Ci przypomina. I masz! W głowie pojawia się obraz kina i kolejki po popcorn. Nie możesz znaleźć źródła tego zapachu i głowisz się skąd się wziął, skoro nie jadłeś tego przysmaku. Odpowiadamy — łapy Twojego psa.

Jedni wyczuwają w zapachu psich łap popcorn, inni chrupki kukurydziane, dla jeszcze innych psie łapy po prostu brzydko pachną. Jaka jest prawda, dlaczego psom psy pachną w te sposób i z jakiego powodu? 

INFORMACJA: Merdacz.pl zmienia nazwę
28 listopada Merdacz.pl zmienia nazwę na ŚwiatZwierząt.pl. Charakter strony nie ulegnie zmienia, jednak jako redakcja dążymy, żeby nasz serwis był miejscem dla wszystkich miłośników zwierząt. Od psów, przez koty i świnki morskie, po króliki, pająki i gady. Merdacz kojarzył się ze zwierzętami machającymi i merdającymi ogonami, czyli psami i kotami. Stąd ta zmiana. Od końca listopada szukajcie nas pod adresem www.swiatzwierzat.pl

Psie łapy pachną popcornem czy śmierdzą? Dlaczego psie łapy brzydko pachną?

Amerykanie określają ten zapach, jako “fritos feet” (ang. fritos — popularne w USA chipsy, feet — stopy). A cała tajemnica tkwi w naturalnych bakteriach, które urzędują na psich łapach. Winowajcami, zdaniem naukowców, są pałeczki ropy błękitnej i proteusy. Są one odpowiedzialne za zapach uwalniający się z psich nóżek.