Psy bardzo często stają w obronie swoich właścicieli. Jeśli z psiakiem mieszka więcej domowników – najczęściej staje w obronie osoby najsłabszej. Niezwykle piękne jest to, jak zwierzęta potrafią zareagować na krzywdę dziejąca się bliskiej im osobie. To, jak te psy bronią dziecka jest przepiękne i jest dowodem na to, jak wspaniałymi zwierzętami są psy.

Psy bronią dziecka

Na filmiku zamieszczonym poniżej widzimy mamę z kilkuletnim dzieckiem. W pewnym momencie rodzicielka podnosi do góry kapcia, którym zamierza się do ciosu. Widoczne jest to, że mama podnosi rękę na dziecko – wtedy do akcji wkraczają psy.

Początkowo zaczynają szczekać na mamę dziecka. Próbując zatrzymać sytuację. Później wskakują na łóżko i próbują stanąć między chłopcem, a jego mamą, próbują zabrać kapcia swojej właścicielce. Kiedy to nie działa, psy zaczynają skakać warcząc i poszczekując na swoją właścicielkę, żeby przestała krzyczeć i próbować bić dziecko. Kiedy kobieta się uspokaja, psy przestają szczekać i warczeć. Jednak, kiedy znów podnosi but, psy wracają na swój posterunek, broniąc najsłabszego członka rodziny.

Wszystko to żart

Cały filmik, co widać od razu, jest ustawiony. Mama nie uderzyła podczas filmowania ani razu dziecka. Cała sytuacja jest sprowokowana w celu zarejestrowania reakcji psiaków na krzywdę dziejącą się dziecku. Widać, że kobieta bardziej skupiona jest na psach i ich reakcji, niż na “chęci” uderzenia dziecka. Kiedy psów przy niej nie ma, nie wykonuje nawet ruchów, który mogłyby wskazywać na krzywdzenie dziecka.

Jednak nie zmienia to faktu, że psiaki spisały się bardzo dobrze. Mama tego chłopca może być niezwykle szczęśliwa, że jej psy z taką zaciekłością bronią jej syna. Na pewno dziecku w otoczeniu tych psiaków nic się nie stanie. Nawet gdyby istniało zagrożenie, że ktoś będzie chciał skrzywdzić go, psy na pewno staną w jego obronie. To w jaki sposób psy bronią dziecka pokazuje, jak wiele psy są w stanie zrobić dla Nas, ludzi.

Czy to nie jest najpiękniejszy dowód na miłości i oddanie? Jak myślicie?

Zobacz także:

  1. Z jego ciała wysypały się robaki, które zjadały go żywcem. Coś się musi zmienić!
  2. Popularne rasy kotów. Wiemy, jaki pupil jest odpowiedni dla Ciebie
  3. Psy do adopcji. Szukają ciepła, miłości i własnego człowieka