Zdaniem naukowców ludziom najbardziej podobają się psy, które mają około 8 tygodni. To jest własnie moment, kiedy są zabierane od mamy i przekazywane właścicielowi. Wywnioskowali także, że jest to ewolucyjne przystosowanie, które pozwala na stworzenie silniejszej więzi z człowiekiem. Zdaniem naukowców psy chcą się nam podobać.

Na widok szczeniaka mięknie serce

Psy obecnie towarzyszą ludziom ze względu na swoje łagodne usposobienie, wygląd i przyjacielskie nastawienie. Wiele osób uważa, że najładniejsze są szczeniaki, choć naszym zdaniem każdy pies jest piękny i wyjątkowy.

Psy chcą się nam podobać

Naukowcy z Arizona State University wysunęli hipotezę, że w wyniku doboru naturalnego u psów wykształciły się cechy, pod wpływem których ludzie są bardziej skłonni do tworzenia z nimi emocjonalnych więzi. Aby sprawdzić tę hipotezę, naukowcy postanowili zbadać, kiedy psy wydają się ludziom najbardziej atrakcyjne.

“Okazało się dokładnie to, na co liczyłem – że istnieje optymalny wiek dla maksymalnej ‘słodyczy’ psów i dosyć dokładnie pokrywa się on z wiekiem, kiedy matki odsuwają od siebie szczenięta” – mówi prof. Clive Wynne, kierujący badaniem opisanym na łamach pisma “Anthrozoos: A Multidisciplinary Journal of the Interactions of People and Animals”.

Cenne informacje

Te informacje pokazują, że ewolucja pomaga zwierzętom w lepszym przystosowaniu się do nas, ludzi i poddaniu się naszej opiece. Zdecydowanie psy chcą się nam podobać.

Tak jak pisaliśmy wyżej. Szczeniaki rozczulają większość ludzi. To niedziwne, są słodkie i urocze. Niestety często miłość do psa kończy się wraz z wejściem w dorosłe życie i wiele zwierząt kończy na bruku. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Pamiętajcie, musicie być odpowiedzialni za to co oswoiliście i jeśli decydujecie się na czworonoga, powinniście zapewnić mu dobre życie do końca jego dni.

Zobacz także:

  1. Plaga bezpańskich psów. Okres wakacyjny jest horrorem dla psów i przepełnionych schronisk
  2. Nie oswajajcie dzikich zwierząt! Wyrządzacie im krzywdę
  3. Nikt nie reaguje! Ludzie celowo trują nasze psy