Jedni traktują zwierzęta jak swoich najbliższych, troszczą się o nie, zabierają do weterynarzy i dbają o pełną miskę. Niestety nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia. Liczba psów porzucanych jest gigantyczna, zwłaszcza w tym roku. W wielu schroniskach i fundacjach psie i kocie boksy są przepełnione. Dlatego postanowiliśmy pomóc paru czworonogom znaleźć dom. Prezentujemy psy do adopcji z Fundacji “Zwierzęca Arkadia”. Może akurat szukasz czworonożnego przyjaciela, a jeśli nie – UDOSTĘPNIJ POST DALEJ. 

PSY DO ADOPCJI

LORD

Przedstawiamy Lorda.

Niestety nikt o niego nie pyta, a jego czas ucieka. Obecnie jest 9-10 letnim psem i zaczyna się starzeć. W fundacji przebywa od 2 lat. Jest psem wielkości i budowy boksera. Potrafi chodzić na smyczy, a spacery z nim to czysta przyjemność. Jest zrównoważonym psem, jednak nie przepada za innymi psimi samcami.

Idealny dom? Taki, w którym Lord dostanie opiekuna na wyłączność. Byłoby super gdyby psiak miał dostęp do ogrodu.

EDEN

Przedstawiamy Edena.

Ten psiak trafił pod opiekę fundacji w stanie agonalnym po bardzo ostrym zapaleniu trzustki. Całe szczęście miał wielką wolę życia i udało się go uratować. Obecnie jest tryskającym zdrowiem i energią pogodnym psem, który uwielbia spacery i kontakt z człowiekiem.

Ważne! Eden do końca życia musi przyjmować karmę o obniżonej zawartości tłuszczu.

GUZIK

Przedstawiamy Guzika.

Czy dojrzały psiak nie ma już szans na dom? Guzik trafił pod opiekę fundacji z ogromną przepukliną powypadkową, która niezwłocznie została zoperowana i pozostała po niej jedynie blizna. Pies ma w sobie ogromne pokłady miłości, którymi chciałby podzielić się ze swoim człowiekiem. Niestety o Guzika nikt nie pyta. Pewnie z powodu wieku. Psiak obecnie ma 9-10 lat, ale to nie oznacza, że nie jest sprawny. Uwielbia kontakt z suczkami, nie przepada jednak za psimi samcami, ale przecież my, ludzie też nie wszystkich lubimy.

Ważne! Pies dożywotnio musi przyjmować codziennie pół tabletki na obniżenie ciśnienia, ze względu na przerośnięte serduszko.

VOLT

Przedstawiamy Volta.

Kiedy Volt trafił do “Zwierzęcej Arkadii” miał na sobie 200 [!] kleszczy! Całe szczęście bardzo szybko zaczął odzyskiwać formę i obecnie jest psiakiem pełnym energii i siły. Volt, na początku swojego życia był “podwórkowym burkiem na łańcuchu”. To pies, który po zabraniu z poprzedniego domu odzyskuje wiarę w świat. Uwielbia spacery i aktywność na dworze. Obecnie ma około 5 lat. Niestety znalezienie dla niego domu będzie trudne, ponieważ Volt… jest zwyczajnym psem. Mimo wszystko wierzymy, że komuś drgnie serce na jego widok.

CYRYL

Przedstawiamy Cyryla.

Cyryl jest trójłpakiem. Amputowaną łapkę stracił w wyniku bardzo poważnego wypadku, po którym trafił pod opiekę fundacji. Psiak jest w wieku 4-5 lat. Kocha ludzi całym sobą i bardzo pragnie ich towarzystwa. Czworonóg dobrze dogaduje się z innymi psami i kotami. Zachowuje czystość w mieszkaniu i nie wymaga specjalistycznej opieki. Popatrzcie tylko na jego uroczy nosek!

Ważne! Brak łapki nie przeszkadza Cyrylowi w byciu sprawnym i wesołym psem.

GOMEZ

Przedstawiamy Gomeza.

Gomez trafił do Fundacji prosto z przechowalni psów. Był w bardzo złym stanie – nie chodził, a pełzał. Mimo wykonania szeregu badań, konsultacji psa u kilku lekarzy – nikt nie był w stanie dać jednoznacznej diagnozy. Psiak miał być uśpiony, ale Ola i Arek, którzy odpowiadają za “Zwierzęcą Arkadię” zabrali Gomeza na fizjoterapię i akupunkturę, które były ostatnią szansą, ale trafioną. Pies zaczął chodzić! Obecnie nie ma śladu po dziwnej chorobie psiaka. Jest w pełni zdrowy, biegający i skaczący.

Psiak jest niezwykle przyjacielski, uwielbia kontakt z suczkami, jednak nie przepadami za samcami. Do ludzi wykazuje uległość i karność. Jest bardzo dobrym spacerowiczem, zdecydowanie nie ciągnie na smyczy. Obecnie ma 3-4 lata.

PSY DO ADOPCJI: KONTAKT

Wszystkie psy do adopcji, pokazane w tym wpisie, przebywają w Ośrodku w Grzawie, który należy do Fundacji “Zwierzęca Arkadia”. Każdy psiak jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Kontakt w sprawie adopcji: 782 241 515

Jeśli nie jesteś zainteresowany adopcją psiaka, mamy wielką prośbę – UDOSTĘPNIJ TEN POST DALEJ. Może ktoś z Twoich znajomych szuka właśnie najlepszego przyjaciela.

Zobacz także:

  1. Dzielny pies uratował żołnierzy. To, co stało się jemu bardzo Cię zdołuje
  2. Malutki terier zapłodnił rottweilera. Szczeniaki wyglądają cudownie!
  3. Rasy psów, które rzadko chorują. Lista, charakterystyka i galeria