Psy

Psy miniaturowe – sprawdź najmniejsze rasy psów!

 

Psy miniaturowe - sprawdź najmniejsze rasy psów

Amerykański Związek Kynologiczny wymienia 25 najmniejszych ras psów na świecie. Pomimo ich uroczego wyglądu, psy te mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Niektóre z nich nie są nawet zdrowe, ponieważ niektórzy hodowcy uciekają się do hodowli w niehigienicznych warunkach, aby wyprodukować te małe psy. Rozważając zakup małego zwierzaka, pamiętaj o terminach takich jak „teacup” i „micro”. Upewnij się, że wybierasz rozmiar odpowiedni do Twojego stylu życia i typu rasy.

Miniaturowe psy myśliwskie – cavalier king charles spa

Wielu ludzi uważa cavaliery za psy do kolan, ale te małe, wytrzymałe i inteligentne rasy są również doskonałymi psami myśliwskimi. Chociaż Cavaliery są często uważane za rasę zabawek, dobrze reagują na szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Uwielbiają gonitwy i aportowanie, są doskonałym wyborem na polowanie, ponieważ są bardzo lojalne i uważne wobec swoich właścicieli. Jedną z ich największych wad jest jednak mniejsza tolerancja na ekstremalne zmiany temperatury i mniejszy poziom aktywności. Niezależnie od tego, Cavaliery są wspaniałymi towarzyszami i mogą być świetnym partnerem na polowaniach.

Niestety, Cavaliery mogą cierpieć na wiele problemów zdrowotnych, a kilka z nich jest powszechnych. Najczęstszym z tych problemów jest choroba serca, a konkretnie choroba zastawki mitralnej. Choroba ta wpływa na zastawkę serca i jeśli nie jest leczona w odpowiednim czasie, może powodować poważne problemy z sercem, w tym niewydolność serca. Inne problemy zdrowotne Cavaliera to dysplazja stawów biodrowych, zwichnięcie rzepki i wypadnięcie dysku.

Cavalier King Charles Spaniel jest niezwykle lojalnym towarzyszem i uwielbia kontakt z ludźmi. Rasa ta ma również niesamowity zmysł węchu, co czyni ją idealnym psem myśliwskim na krótkie wypady w teren. Ponadto Cavalier King Charles Spaniele doskonale sprawdzają się w konkurencyjnym szkoleniu posłuszeństwa. Pomimo wysokiego poziomu energii, psy te nie wymagają dużej ilości ruchu. Będą z Tobą biegać po domu, chodzić za Tobą i dawać Ci buziaki, kiedy tylko będą miały na to ochotę. Ich długie, płaskie twarze i puszyste uszy sprawiają, że są doskonałymi psami do kolan, którymi każdy może się cieszyć.

Cavalier King Charles Spaniel jest jedną z najpopularniejszych ras. Cavalier King Charles Spaniel jest słodkim, inteligentnym i otwartym psem, który pasuje do niemal każdego stylu życia. Psy te doskonale dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Są również doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ są bardzo czułe. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Cavaliery są wspaniałymi psami rodzinnymi i mają duże możliwości adaptacyjne. Mimo że są wspaniałymi towarzyszami, potrzebują też trochę uwagi i ruchu.

Miniaturowe psy włochate – shih tzu

Shih Tzu to mała rasa psów, która doskonale nadaje się do małych mieszkań. Te małe psy są również podatne na choroby krążka międzykręgowego i ślizganie się stawu skokowego. Niektóre z ich powszechnych problemów zdrowotnych obejmują problemy z oddychaniem, infekcje uszu i wiśniowe oko. Jednak przy odpowiedniej opiece psy te są wspaniałymi towarzyszami w mieszkaniu. Mają jednak pewne zagrożenia dla zdrowia, w tym bóle stawów i choroby dysków kręgosłupa.

Ta urocza rasa psów jest krzyżówką Shih Tzu i owczarka australijskiego. Ma duże uszy, figlarne usposobienie i mnóstwo energii. Uwielbiają dzieci i mogą godzinami spędzać czas w psim parku. Nie są zbyt podatne na linienie. W przeciwieństwie do innych małych ras, Shih Tzus nie gubią zbyt wiele sierści. Ich gęsta sierść sprawia jednak, że nadają się do klimatu umiarkowanego.

Shih Tzu ma gęsty, dwuwarstwowy włos, który rośnie prosto za łapy. Zrzucają niewiele, ale ich sierść może stać się matowa. Uszy Shih Tzu są puszyste, a ich ogony są długie i zwijają się w pierzasty pióropusz. Shih Tzu jest dobrym towarzyszem dla ludzi, którzy kochają towarzystwo i nie są zainteresowani bieganiem w maratonach.

Dobra sierść Shih Tzu wymaga regularnego szczotkowania. Zazwyczaj potrzebują kąpieli mniej więcej raz w tygodniu. Regularne szczotkowanie z użyciem szamponu przeznaczonego specjalnie dla Shih Tzu zapewni im doskonały wygląd przez lata. Jednak mają one również pewne problemy zdrowotne, którymi należy się zająć. Niektóre Shih Tzu mają infekcje dróg moczowych. Infekcje te mogą prowadzić do nieświeżego oddechu, nieprawidłowego ustawienia zębów i rozchwiania zębów.

Miniaturowy szpic – pomeranian

Miniaturowy szpic lub pomeranian to urocze i wesołe zwierzątko należące do rasy szpiców. Pierwotnie hodowane jako psy ozdobne, te niewielkie psy zostały w końcu uznane za niezależne rasy przez entuzjastycznych opiekunów. Mają żywe usposobienie, są aktywne i przyjazne, a także bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. Mimo że są łagodne, potrzebują wczesnej socjalizacji i szkolenia, aby nie stały się ekscentryczne lub krnąbrne.

Szczeniak pomeranian będzie Cię kosztował od 1800 do 2500 euro. Trzeba będzie kupić podstawowe wyposażenie i zabrać go na pierwszą wizytę do weterynarza. Wizyta ta będzie kosztować od 50 do 70 euro za strzyżenie. Nie będzie to jednak pełny program; zamiast tego posłuży do zapoznania się z salonem dla psów. Dostarczy Ci również wskazówek, jak opiekować się nowym szczeniakiem.

Tak jak w przypadku wszystkich psów, szczenięta szpica miniaturowego powinny być karmione dietą wysokiej jakości. Zapytaj swojego hodowcę lub lekarza weterynarii o zalecenia. Mniejsze szczeniaki szpica niemieckiego powinny być karmione karmą dla psów ras małych. Karma dla małych ras jest łatwiejsza do strawienia. Karm psa dwa razy dziennie. Nie zostawiaj jedzenia na cały dzień, ponieważ może to prowadzić do przejadania się i otyłości. Zbyt duża waga u małych psów może powodować problemy zdrowotne, takie jak bóle stawów.

Rasy szpic niemiecki i pomeranian mają wspólnych przodków. Obie wywodzą się z Niemiec i były wykorzystywane przez myśliwych na początku historii. Pomeranian jest jednak mniejszy niż szpic niemiecki, dzięki czemu jest doskonałym zwierzęciem domowym dla małych dzieci. Dzieci powinny mieć świadomość, że obie rasy są delikatne i podatne na wypadki. Zawsze nadzoruj je ostrożnie i zwracaj uwagę na ich wielkość.

Najmniejsze psy miniaturowe – chihuahua

Chihuahua jest najmniejszym ze wszystkich psów miniaturowych. Chociaż jest niewielkich rozmiarów, nie jest wcale mniej uroczy i kochający. Zwykle ważą mniej niż trzy funty i mają sześć centymetrów długości, dlatego bardzo łatwo je nosić przy sobie. Są bardzo oddane swoim właścicielom i mogą nawiązać z nimi silną więź. Wadą posiadania małego psa jest jego skłonność do bycia niezależnym i upartym.

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, na które może cierpieć Chihuahua, jest uległe oddawanie moczu. Może się to zdarzyć w wyniku wysokiego poziomu energii lub podekscytowania. Dlatego też należy unikać zbliżania się do tego psa, dopóki nie uspokoi się na tyle, aby się z Tobą przywitać. Istnieje kilka typowych chorób występujących u małych psów, ale pełna ocena stanu zdrowia zapewni, że Twój nowy przyjaciel będzie zdrowy. Konieczne jest, aby pies został zbadany przez lekarza weterynarii w młodym wieku, a jeśli to możliwe, także przez kardiologa i okulistę. Następnie należy przeprowadzić ocenę rzepki.

Chihuahua to jeden z najmniejszych psów na świecie. Jest mały, ale zadziorny i może ważyć od czterech do sześciu funtów. Te małe psy są bardzo inteligentne i wymagają wczesnej socjalizacji. Nie radzą sobie dobrze, gdy nie ma Cię w pobliżu, dlatego zawsze powinny być pod nadzorem. Nawet jeśli są malutkie, mogą być trudne w szkoleniu i socjalizacji. Jedynym sposobem na uniknięcie tego problemu jest zakup szczeniaka od renomowanego hodowcy.

Chihuahua to najmniejszy z psów miniaturowych, ale nie jest drobnej postury. Ma tylko dziewięć centymetrów długości, ale Milly ma prawie cztery centymetry wzrostu. Przez pierwsze sześć miesięcy jej właściciele musieli karmić ją z kroplomierza. Od tego czasu rozwinęła zdrowy apetyt i ma garderobę odpowiednią dla modelki.

Miniaturowe psy prosto z Chin – pekińczyki

Rasa psów miniaturowych prosto z Chin, pekińczyki mogą być doskonałym wyborem dla rodziny ze starszymi dziećmi. Są bardzo inteligentne, ale mają też uparty charakter. Ponieważ są zadziorne i niezależne, pekińczyki wymagają starannego szkolenia. Potrzebują dużo uwagi, a przyzwyczajenie ich do życia w domu może być wyzwaniem, jeśli jesteś ich nowym właścicielem.

Psy te mają reputację nieufnych w stosunku do innych zwierząt, ale niekoniecznie jest to coś złego. Zazwyczaj wolą przebywać z innymi psami swojego gatunku, a przyzwyczajenie się do innych zwierząt może zająć im trochę czasu. Mają również tendencję do gonienia i nękania mniejszych zwierząt domowych i większych psów. Ze względu na wypukłe oczy pekińczyki mogą być łatwo szturchane przez większe psy.

Przewiduje się, że pekińczyk pochodzi z Chin, ponieważ japoński podkowiec i marmozeta są blisko spokrewnione pod względem wyglądu. Pekińczyki, znane również pod nazwą Cesarski Chińczyk, są potomkami Japończyka. Ich kocie usposobienie i wdzięczny wygląd przysporzyły im wielu wielbicieli, w tym cesarzy i członków rodzin królewskich.

Pekin: Niewielki pies domowy pochodzący z Chin, pekińczyk jest rozkosznym pieskiem do kolan i silnym, wiernym towarzyszem. Sierść pekińczyka jest szorstka i wznosi się, tworząc grzywę w okolicy łopatek. Znane są ze swojej zaciekłej lojalności, inteligencji i czułości, dlatego idealnie nadają się dla kochających rodzin. Są również doskonałymi psami stróżującymi i można je wyszkolić, aby były bardzo czułe.

Pekiny potrzebują codziennego ruchu, ale nie są zbyt aktywne. Pekińczyki powinny być trzymane w chłodnym pomieszczeniu, aby nie dopuścić do przegrzania organizmu. Ich płaski nos sprawia, że są podatne na chrapanie. Na szczęście wiele z nich zostało przyuczonych do korzystania z nocnika w domu, ale ilość ruchu, jaką może tolerować pekińczyk, jest ograniczona.

string(15) "sidebar_layouts" 1