pyton tygrysi

„Mija 9 dzień poszukiwań pytona tygrysiego. Pragniemy wyjaśnić, jak w tej chwili wygląda sytuacja” – pisze Fundacja Animal Rescue Polska. Cała Polska obserwuje poszukiwania pytona. Kilka dni temu, przy Wiśle, niedaleko Warszawy została znaleziona wylinka 5 metrowego pytona tygrysiego. Cały czas wąż jest poszukiwany przez odpowiednie służby i ochotników. Nie wiadomo czy pyton tygrysi uciekł z domowej hodowli, czy jest uciekinierem z nielegalnej przesyłki. 

Pyton tygrysi nad Wisłą

Straż pożarna poinformowała o zakończeniu działań poszukiwawczych pytona tygrysiego. Najprawdopodobniej dzisiaj sprawa zostanie przekazana Starostwu Piaseczyńskiemu, które będzie odpowiadało za wyłapanie zwierzęcia. Bez względu na decyzję służb, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – oprócz nas, zagrożone są koty i psy.

Działania fundacji trwają nadal, a metoda poszukiwań stworzona wraz z ekspertami będzie kontynuowana. Grupa dronów będzie w dalszym ciągu gromadziła materiał fotograficzny w celu przeanalizowania. Eksperci przeszukają typowane miejsca, które nie zostały do dziś jeszcze sprawdzone ze względu na swoją niedostępność.

Strefa wokół wylinki pod szczególnym nadzorem

Strefa wokół wylinki i potwierdzonych śladów zwierzęcia jest strefą szczególnej uwagi i ostrożności. Strażacy i osoby biorące udział w poszukiwaniach penetrują tereny, które naprawdę są trudno dostępne. Pogoda nie ułatwia poszukiwań – drony mogą latać w oknach pogodowych. Podczas ulew eksperci analizują materiały nagrane dronami.

Eksperci nadal koncentrują swoją główną uwagę na tym terenie przylegającym do Wisły od miejscowości Ciszyca, nie wykluczając samej rzeki i terenów do niej przyległych. Drony zbierają materiały z obydwu brzegów Wisły szukając każdego, nawet najmniejszego śladu.

Bez względu na podjęte kroki apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Psy wyprowadzane w tamtych rejonach obecnie powinny wychodzić na spacery na smyczy. Spotkanie z pytonem tygrysim może być naprawdę niebezpiecznie i grozi utratą życia przez nasze psiaki i kociaki.

Zobacz także:

  1. Ta karma może powodować u psa choroby serca. Sprawdź, czy nią nie karmisz swojego psa
  2. Te zwierzęta poświeciła swoje życie na rzecz ludzi. Niesamowite historie
  3. Rasy psów dla początkujących psiarzy