rana u psa

Poznajcie Lolę. Lola jest niezwykle radosnym psem, jest zdystansowana do ludzi, ale ma pozytywne nastawienie. Niestety jej początki nie były tak niezwykłe. Jej pierwsza część życia była najprawdopodobniej gehenną. Została znaleziona na poboczu, pokaleczona. Rana u psa była o wiele większa, niż się wydawało. Jej wielkość zaskoczyła wszystkich.

Lola została znaleziona w pobliżu drogi

Lola została znaleziona na poboczu dużej drogi. Przy psie zatrzymali się przypadkowi ludzie, ponieważ zauważyli, że pies był ranny. Kiedy podeszli do psa zobaczyli, że ma on ranę na gardle, więc niezwłocznie zawieźli psa do weterynarza. Lekarz przeżył wielki szok, kiedy odkrył, że rana, którą ma sunia jest naprawdę duża.

Początkowo wydawało się, że rana u psa jest mała zadraśnięty

Wszyscy lekarze obecni w gabinecie wstrzymali oddech na czas badania. Jeden nieprawidłowy ruch mógłby kosztować życie tego czworonoga. Rana u psa była o wiele większa, niż było to widać gołym okiem. Cięcie było na tyle głębokie, że widoczne były wszystkie mięśnie i żyły. Wystarczyłoby, że psina o coś by zaczepiła, a mogłaby umierać w strasznych męczarniach.

Nikt nie wierzył w to, że sunia nadal żyje. Jej wola walki zaskoczyła wszystkich obecnych lekarzy i wolontariuszy. Stan psa był naprawdę poważny i gdyby sytuacja choć trochę przebiegła inaczej, ten psiak mógłby już nie żyć.

Wolontariusze jednocześnie zastanawiali się czy stan suni jest wynikiem zastawionych przez kłusowników wnyków w lesie, czy może człowiek bezpośrednio przyłożył do tego rękę. A może był to najzwyklejszy nieszczęśliwy wypadek?

Weterynarze podjęli naprawdę trudną walkę o życie czworonoga. Operacja trwała wiele godzin, była wyczerpująca i dla chirurga, i dla psa. Sunia przez wiele miesięcy po poważnym zabiegu dochodziła do względnej normy. Kiedy była gotowa, została zaadoptowana i trafiła do domu pełnego miłości.

Jej wola walki powinna być przez nas traktowana, jako przykład. Ten pies mimo, że nie powinien już żyć, wygrał walkę. Wielka zasługa też jest po stronie wolontariuszy i lekarzy, którym należy się wielki szacunek za to co robią.

Zobacz także:

  1. Tłum zamęczał zwierzęta na śmierć. Karma wróciła, 5 osób rannych
  2. Skatowna psina. Mimo to przeszła kilometry, żeby kogoś uratować
  3. Wzruszyli cały świat! Starszy pan i jego niepełnosprawny pies