Niezwykla rzecz miała wczoraj miejsce w Polsce. Jedna z mieszkanek Szczecina napisała do portalu INFOSzczenin o pięknej sytuacji która jej się przytrafiła. Ostatnio pisaliśmy o niezwykłym geście strażaka wobec spragnionego nietypowego zwierzęcia podczas pożarów w Grecji. Tym razem czas na bohaterską akcję z naszego kraju.

Wypadek z udziałem psa

Pani Monika w niedzielny wieczór, przejeżdzając ul. Mieszkal w Szczecinie zobaczyła leżącą na jezdni dziewczynę. Zatrzymała się, by udzielić pomocy. Po kilku minutach pojawił się także ambulans, którego załoga, ratownicy medyczni Maciej G. i Adam J. od razu opatrzyła dziewczynę. Okazało się, że nic nie dolega, jedynie lekkie obtarcia i nie potrzebuje ona więcej niż rutynowego opatrzenia ran. Natomiast mocno ranny i poszkodowany został pies kobiety.

Jak pomóc rannemu psu?

Panowie Maciej i Adam bez chwili zastanowienia zaczęli udzielać pomocy rannemu czworonogowi. Staranie go zbadali, opatrzyli powierzchownie rany i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przygotowali także psiaka do transportu do kliniki weterynaryjnej, opiekowali się nim do samego przewiezienia psiaka do gabinetu.

Ranny pies? Co robić?

Najczęściej jednak takie wypadki przytrafiają się bezdomnym zwierzętom. Albo takim, które zagubiły się podczas spacerów. Biegające po ulicach bez dozoru czworonogi najbardziej są narażone na potrącenia przez samochody, pobicia czy pogryzienia przez inne zwierzęta. Pozostawione bez pomocy – padają z głodu, odniesionych ran czy z wyczerpania.

Ranny pies? Co robić? Przede wszystkim nie omijajmy problemu. Nie zostawiajmy zwierzęcia bez pomocy. Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do najbliższego schroniska dla bezdomnych zwierząt albo na Straż Miejską. W Warszawie działa oddział Straży – Ekopatrol – który zajmuje się własnie rannymi, bezdomnymi czy potrzebującymi nagłej pomocy zwierzętami. Dyżurujący skierują na miejsce odpowiednią pomoc, jeśli będzie potrzeba powiadomią odpowiednie fundacje i organizacje ekologiczne, tak aby ranny czworonóg otrzymał odpowiednią pomoc i ratunek. I bez względu na to czy jest to dzikie zwierzę, ptak czy też pies, czy kot.

Reagujcie, jeśli widzicie zwierzę, które potrzebujemy pomocy!

ranny pies

Zobacz także:

  1. Psi dramat na polskiej ulicy! Agresywny pitbull rzucił się na kobietę i jej psa
  2. Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!
  3. Niebezpieczeństwa, na które jest narażony Twój pies latem. UWAŻAJ, może umrzeć