pies rasowy czy kundelek

Rasowy pies czy kundelek to poważny dylemat dla wielu ludzi, którzy pragną przygarnąć zwierzaka do swojego domu. Pytanie to pojawia się niezwykle często. Dlaczego? Spore grono osób nie chce brać do domu psich mieszańców, ponieważ twierdzą, że kundelki są gorsze od psiaków rasowych. Czy jest to prawdą? 

Rasowy pies czy kundelek? Mnóstwo ludzi staje przed tym wyborem i nie umie się zdecydować. Wielu z nich uważa błędnie, że kundle są gorsze od typowo rasowych psów. Nie jest to oczywiście prawda, o czym zapewniają miłośnicy i specjaliści.

Rasowy pies czy kundelek? Kundel charakter, czyli jaki charakter mają skundlone psy?

Jeśli kiedykolwiek podejmowałeś decyzję o przygarnięciu psa do swojego domu, na pewno wiesz, że nie jest to proste. Mnóstwo ludzi nie bierze nawet pod uwagę możliwości adoptowania psa, który nie jest rasowy. Dlaczego? Niestety wygląd bardzo często przyciąga ludzki wzrok, poza tym zapanowała jakiś czas temu moda na posiadanie rasowego psa.

Kundel charakter, czyli jaki charakter mają skundlone psiaki? Tak naprawdę to ciężko jest to stwierdzić. Każdy pies niezależnie od sklasyfikowania go do jakiejś konkretnej rasy ma indywidualny charakter. Owszem, w przypadku psiaków typowo rasowych, można mówić o pewnych zależnościach, które są utożsamiane z konkretnymi rasami. Pozwala to więc na przedstawienie głównych cech charakteru, które występują u innych osobników.