Psy

Rasy psów dla seniorów

 

Rasy psów dla seniorów Brak sił i starość nie eliminują

Rasy psów dla seniorów muszą być aktywne i wymagają dużo ruchu. Potrzebują ogrodzonych podwórek i długiej smyczy, aby mogły się odpowiednio poruszać. Pierwotnie psy te były hodowane jako psy myśliwskie, ale uwielbiają kontakty towarzyskie i przytulanie się do ludzi. To sprawia, że są doskonałymi towarzyszami dla seniorów. Lubią długą smycz i chętnie bawią się na podwórku ze swoimi nowymi właścicielami.

Bichon Frise

Wiele osób wybiera rasę psów Bichon Frise dla seniorów ze względu na ich zdolności adaptacyjne i figlarny charakter. Jednak wiele z tych psów może być podatnych na pewne schorzenia, w tym problemy z oczami. Na przykład młode Bichony są często podatne na chorobę Legg-Calve-Perthesa, zwyrodnieniową chorobę bioder, w której główka kości udowej staje się krucha i łatwo ulega złamaniu. Choroba ta dotyka zwykle psy w wieku od sześciu do dziewięciu miesięcy i powoduje silny ból tylnych łap. W ciężkich przypadkach konieczna jest operacja.

Niestety, Bichon Frise ma pewne wyjątkowe problemy zdrowotne, takie jak otyłość. Otyłość może pogorszyć problemy ze stawami, zaburzenia metabolizmu i problemy trawienne. Może również powodować choroby serca. Należy pamiętać, że psy te nie muszą być codziennie ćwiczone, ale powinny być szczotkowane kilka razy w tygodniu. Mimo że Bichon Frise ma hipoalergiczny podszerstek, sierść zrzuca podszerstek. Szczotkowanie jest niezbędne, ponieważ podszerstek może przerodzić się w maty, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany.

Senior Bichon Frise wymaga regularnych ćwiczeń. Bichon Frise potrzebuje codziennego spaceru lub joggingu. Rasa ta również wymaga regularnych ćwiczeń. Wystarczy jednak umiarkowany wysiłek fizyczny. Bichon Frisy są bardzo elastyczne i dobrze radzą sobie w dużych domach. Uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami i są doskonałymi towarzyszami dla osób starszych. Chociaż rasa ta może wymagać regularnych spacerów, dobrze radzi sobie w domu z właścicielami.

Mimo że Bichony nie są odpowiednie dla seniorów, mają pewne zalety dla seniorów. Jest to pies o niskim poziomie linienia i hipoalergiczny. Oddanie Bichona jest godne naśladowania. Jego lojalność jest jednym z jego największych atutów. Jego historia nie jest do końca jasna. Był maltretowany i zaniedbywany w czasie rewolucji chińskiej, został uratowany dzięki programom hodowlanym w USA i Wielkiej Brytanii.

Dla seniorów Bichon Frise jest wspaniałym zwierzęciem domowym. Nie szczekają zbyt często i nie zrzucają z siebie zbyt wiele, co czyni je idealnymi do mieszkania. Nie szczekają i nie puszczają dużo wody, dzięki czemu doskonale nadają się do mieszkań. Są również doskonałymi zwierzętami domowymi dla osób, które chcą pozostać w swoich domach. Są wspaniałymi towarzyszami dla seniorów, którzy chcą być aktywni bez stresu i odpowiedzialności związanej z dużym psem.

Maltańczyki

Mimo że niektóre rasy psów nie są odpowiednie dla seniorów, maltańczyk nie jest wolny od problemów, które mogą dręczyć seniorów. Niektóre rasy cierpią na różne choroby skóry. Na przykład, Malassezia dermatitis jest powszechną infekcją drożdżakową. Charakteryzuje się swędzeniem skóry i brązową, woskową wydzieliną. Ponadto dotknięte chorobą obszary ciała psa mogą stać się bezwłose, co powoduje charakterystyczny zapach. Wczesne wykrycie tej choroby może zapobiec utracie sierści przez psa, ale może nie zapobiec wystąpieniu choroby.

Pomimo że starsze psy mają zwykle mniej problemów fizycznych, brak sił i podeszły wiek nie eliminują całkowicie potrzeby specjalistycznej opieki. Na przykład kąpiel może zapobiec wysuszeniu skóry, które może prowadzić do jej pękania i łuszczenia się. O wiele łatwiej jest zapobiegać problemom skórnym niż je leczyć, dlatego zaleca się, aby właściciele dbali o regularne kąpiele swoich psów seniorów. Regularne kąpiele usuwają drobne zanieczyszczenia, martwy naskórek i oleje, które mogą powodować podrażnienia.

Maltańczyk jest wspaniałym towarzyszem, ale pozostawiony sam sobie może być destrukcyjny. Są również wrażliwe na punkcie małych dzieci i mogą być nadmiernie opiekuńcze w stosunku do swojej rodziny. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się do domu z dziećmi. Jeśli jednak szukasz psa starszej rasy, maltańczyk jest prawdopodobnie idealnym psem dla Ciebie.

Oprócz tego, że maltańczyk nie toleruje ekstremalnych temperatur i zimna, jest uważany za psa domowego. Z tego powodu wiele osób szkoli swoje starsze maltańczyki na papierze, aby wyeliminować potrzebę ciągłego ruchu. Zwykle spożywają one codziennie niewielką ilość wysokiej jakości suchej karmy, podzieloną na dwa posiłki. Ważne jest również odpowiednie odmierzanie pokarmu, aby uniknąć przekarmienia. Kiedy już ustalisz zalecaną dzienną dawkę pokarmu, możesz wykonać test praktyczny, aby ustalić, czy pies ma nadwagę.

Innym problemem związanym z maltańczykami jest otyłość. Nadwaga może pogarszać problemy ze stawami, bóle pleców i zaburzenia trawienia. Może również powodować problemy z sercem. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swojego maltańczyka seniora, pamiętaj, aby nie przekarmiać go zbytnio smakołykami i karmą. Zamiast tego wychodź na spacery i przytulaj je. Teraz już wiesz, jak dbać o zdrowie swojego ukochanego zwierzaka.

Shih Tzu

Jeśli szukasz rasy psa, która poradzi sobie w starszym wieku, zastanów się nad seniorem Shih Tzu. Psy te często wykazują pewne zmiany w zachowaniu, które są charakterystyczne dla ich wieku, np. stają się bardziej stoickie lub mniej energiczne. Zmiany te mogą być jednak stopniowe i nie muszą być oznaką problemu. Niezależnie od wieku szczeniaka, musisz uważać, aby nie przegrzać swojego Shih Tzu.

Rasa ta jest łatwa w szkoleniu i nie wymaga dużej ilości ruchu. Są łagodne i kochające, uwielbiają przebywać wśród ludzi. Nie wymagają dużej ilości ćwiczeń i są znane z niskiego poziomu energii. Wymagają jednak umiarkowanej pielęgnacji i potrzebują jedynie uwagi. Starość i brak siły nie wykluczają ras psów Shih Tzu dla seniorów.

Seniorzy nie powinni być zniechęceni starością i brakiem siły. Starość i brak siły nie czynią psa niekochanym. Mogą jednak powodować problemy związane z podeszłym wiekiem. Starszy Shih Tzu może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana jako pies do kolan dla rodzin królewskich w Chinach. Shih Tzu jest małym psem, ważącym od 10 do 16 funtów. Jego długa, gęsta sierść nie nadaje się do jedwabnych poduszek.

Seniorzy rasy Shih Tzu są podatni na różne problemy z oczami. Ich oczy są podatne na zaćmę, którą można wyleczyć za pomocą operacji, ale nie wyeliminuje ona wzroku psa. Duże oczy Shih Tzu sprawiają, że są one bardzo podatne na drapanie. Najczęstszą dolegliwością oczu jest podrażnienie rogówki, które jest spowodowane sierścią na powiekach.

Mimo że starszy Shih Tzu może być doskonałym wyborem, wymaga on regularnej pielęgnacji i comiesięcznych badań. Zaleca się kąpanie Shih Tzu co najmniej raz w miesiącu, aby kontrolować sierść i zapobiegać jej matowieniu. Nie tolerują też dobrze upałów i nie są dobrymi pływakami. Rasy psów Shih Tzu dla seniorów brak siły i podeszły wiek nie eliminują tej rasy.

Pudle

W przypadku pudli istnieje kilka dziedzicznych problemów zdrowotnych, które mogą doprowadzić do śmierci pudla seniora. Niektóre pudle mają trudności z kontrolowaniem wypróżnień i muszą być częściej wyprowadzane na dwór, aby zrobić kupę. Zapalenie stawów jest również częstym problemem u starszych pudli. Objawy zapalenia stawów obejmują kulenie lub sztywność przy wstawaniu z drzemki. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej informacji.

Istnieje wiele ras pudli, które są odpowiednie dla starszych właścicieli. Inteligencja i łatwość szkolenia sprawiają, że pudel jest doskonałym towarzyszem. Istnieją trzy wielkości pudli: Standardowy, Miniaturowy i Toy. Wszystkie są oceniane według tego samego standardu doskonałości, a ich wzrost i waga są podobne. Pudel standardowy ma podwójną sierść, na którą składają się kręcone loki na zewnętrznej stronie i gęsta wełna na spodniej. Pudle sznurkowe są rzadkie w Stanach Zjednoczonych, ale można je spotkać w Europie. Sierść pudla szorstkowłosego jest bardzo trudna do czyszczenia.

Pudle są jedną z najbardziej popularnych ras psów dla starszych osób. Są łatwe w szkoleniu i nie wymagają skomplikowanego strzyżenia. Są to również psy o niskim poziomie linienia, co czyni je idealnymi dla osób z alergią lub wrażliwą skórą. Istnieje także wiele odmian pudli zabawek dla dorosłych seniorów. Pudel standardowy jest popularną rasą wśród seniorów, niezależnie od tego, czy są oni w kwiecie wieku, czy w wieku dojrzałym.

Pudle znane są z miłości do ludzi i są wspaniałymi towarzyszami, nie wymagają jednak zbyt wiele ruchu. Pudle można łatwo wyszkolić, ale starsze pudle będą bardziej grzeczne niż szczeniaki. Poza tym mniejsze rozmiary szczeniąt ułatwiają ich wyprowadzanie na spacer i szkolenie. Goldendoodle nie srają, więc nie musisz się martwić o alergie i wrażliwość.

Pudle miniaturowe i starsze pudle są szczególnie podatne na zwyrodnieniową chorobę stawów biodrowych, chorobę Legg-Calve-Perthesa. Choroba ta powoduje zablokowanie dopływu krwi do biodra, co powoduje, że główka kości udowej staje się słaba i łatwo ulega złamaniu. Lekarz weterynarii może zdiagnozować chorobę serca u pudla poprzez zbadanie serca psa i ocenienie go pod kątem oznak problemów z sercem.

string(15) "sidebar_layouts" 1