rasy psów, które mają włosy zamiast sierści

Rasy psów które mają włosy zamiast sierści są jedynym wyjściem dla miłośników tych czworonogów, którzy borykają się z alergią na sierść. Psy z włosami jednak nie do końca sprawdzą się dla alergików w każdym przypadku, tutaj przeczytacie dlaczego. Dziś przedstawimy wam 7 wyjątkowych, włochatych ras psów.

Rasy psów, które mają włosy zamiast sierści częściej niż pozostałe rasy psów wymagają kąpieli i czesania, ze względu na inną strukturę ich owłosienia. Prawda jest taka, że psy z włosami uczulają, ale w znacznie mniejszym stopniu, ze względu na mniejsza ilość gubionej sierści, co za tym idzie również naskórka.

Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku alergii, to nie będzie dobre rozwiązanie. Jeśli uczulenie jest zbyt silne, to psy z włosami niestety nic nie pomogą. 

Rasy psów, które mają włosy zamiast sierści. Psy z włosami dobrym rozwiązaniem dla pedantów?

Różnice są następujące: Sierść — rośnie do określonej długości, linieje bez przerwy, wymaga czesania (trymowania), chroni przed warunkami atmosferycznymi, nie przetłuszcza się, sama się układa.

Włosy — rosną bez ograniczeń, wypadają sporadycznie, wymagają pielęgnacji np. Wizyt u groomera, praktycznie nie chroni przed zimnem, ma również skłonności do przetłuszczania się, włosy mogą się kołtunić bez odpowiedniej pielegnacji.

Rasy psów, które mają włosy zamiast sierści: Yorkshire terrier

Jeden z najbardziej znanych włochatych psów. Psy te, zanim się stały się naszymi domowymi pupulami polowały na gryzonie. Są energiczne, odważne i inteligentne. Musimy pamiętać, żeby zadbać o ich wysiłek psychofizyczny, jak również o tym, że yorki posiadają silny instynkt łowiecki.

Rasy psów, które mają włosy zamiast sierści: Shih tzu

Te lwy salonowe są bardzo mądre i pełne werwy. Zwracają dużą uwagę na swoje otoczenie. Shih tzu są niezależne, lecz bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka i innych zwierząt, dzięki czemu są świetnymi kompanami dla rodzin z dziećmi i nie tylko.

Rasy psów, które mają włosy zamiast sierści: Pudel

Kiedyś były pomocnikami myśliwych, świetnie polują w wodzie, jak i są jedną z najbardziej eleganckich ras psów. Są one dosyć pobudliwe oraz błyskotliwe. Posiadają świetną pamięć i potrzebują dużo aktywności psychoruchowej. Pudle potrzebują dużo towarzystwa, nie służy im zostawanie na długie godziny samemu. Mają dobry kontakt z dziećmi jednakże wymagany jest tutaj obustronny szacunek.