rasy psów które nie rosną

Rasy psów, które nie rosną czy istnieją? Nie. Każdy pies rośnie, jednak w zależności od rasy psa, różnić się będzie ich dorosły wygląd. Szczeniak np. owczarka niemieckiego urośnie znacznie większy niż szczeniak yorka. Jakiego więc psa, miniaturowego wybrać?

Rasy psów, które nie rosną za wiele, są coraz popularniejsze. Dużo osób decyduje się na mniejsze psiaki, ze względu na metraż ich mieszkania czy domu. Często również mniejsze psy są polecane dla dzieci, jednak nie jest to regułą. Nie każdy bowiem mały pies, będzie spokojny, a o rasach psiaków do domu z dzieckiem możecie przeczytać tutaj

Rasy psów, które nie rosną. Miniaturowe rasy psów

Adopcja lub kupno psa przy niewielkim metrażu może być nie lada wyzwaniem, lecz tylko z pozoru. Jeśli w naszym domu zmieścimy legowisko dla dużego psa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takiego posiadać. Będzie jednak on od nas wymagał częstszych i dłuższych spacerów, musi gdzieś spożytkować swoją energię. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na mniejsze pieski. 

Niezależnie od rozmiaru zwierzęcia, musimy zwrócić szczególną uwagę na jego charakter oraz zapotrzebowania. Nawet niepozorny york, może wymagać od nas dużo poświęcenia, czego możecie dowiedzieć się tutaj. Jaką więc rasę wybrać? Jakie są miniaturowe rasy psów? Warto w tym miejscu zapamiętać, że nie każda rasa ma psa w wersji miniaturowej, a często jest to jedynie chwyt pseudohodowli, aby zarobić na naiwności trochę pieniążków. Taki zakupiony przez nas pies, może urosnąć nawet większy niż wzorzec rasy. 

Małe psy do mieszkania. Psy, które nie rosną

Najpopularniejszymi psiakami do mieszkania świetnie sprawdzą się np. psy rasy Chihuahua. Są one jedną z najpopularniejszych ras psów domowych. Mierzą zaledwie 25 cm i ważą od 0,5 kg do 3 kg. Należy się jednak z nimi delikatnie obchodzić, więc są z reguły bardziej polecane do starszych dzieci, spokojniejszych. Mają dość mocny temperament, zdaniem niektórych są nawet nadpobudliwie i wścibskie. Szybko za to przywiązują się do swojego właściciela, chcą być z nim zawsze i wszędzie.

Chin japoński to kolejny z małych psiaków, choć nie tak popularny, posiada sporo zalet. Ma od 25 do 28 cm i waży około 3-4 kg. Jego pielęgnacja jest dość prosta, więc nie jest to pies drogi w utrzymaniu. Są to psiaki żywiołowe, idealne do domu z dzieckiem. Właściciela i członków rodziny kochają na zabój i są im bardzo oddane.