rasy psów

Rasy psów są bardzo popularne wśród ludzi, którzy marzą o tym, by mieć ładnego psa, który wyglądem będzie zbliżony do tych widywanych w filmach, bajkach czy ładnych czasopismach. Każdy, kto decyduje się na wzięcie do domu psa danej rasy, powinien mieć o niej, choć blade pojęcie. 

Rasy psów, jak zapewniają specjaliści, powinny być dobierane pod kątem naszego charakteru i trybu życia. Oznacza to nic innego, jak to, że jeśli jesteśmy aktywni, to powinniśmy zdecydować się na psiaka, który wymaga dużo ruchu. No dobrze, a co zrobić, jeśli jesteśmy leniwi? Czy są jakieś rasy psów, które będą idealnie pasować do naszego leniwego trybu życia? Pewnie!

Rasy psów idealne dla każdego leniwego człowieka

Niżej wymienię kilka rasowych czworonogów, które zdaniem znawców ras, weterynarzy i innych uczonych, będą wręcz idealne dla leniwego temperamentu człowieka. 

  • Buldog angielski 

Rasa tych psów uważana jest za najprawdziwszych w świecie kanapowców, którzy to lubią ucinać sobie drzemki w ciągu dnia. Buldogi należą również do psów, które dość głośno chrapią, więc musisz być na to przygotowanym. 

  • Akita 

Pies idealny dla ludzi, którzy cenią sobie spokój i opanowanie. Psiaki tej rasy nie potrzebują również zbyt dużo ruchu, lecz nie oznacza to, że masz przyzwolenie na pięciominutowy spacer. Jednak, jeśli jesteś leniwy i nie za bardzo chcesz się ruszać z ukochanej kanapy, to będzie pies dla Ciebie!

  • Shar pei

Na pewno kojarzysz tego psa z popularnej reklamy kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Tak, to właśnie ten. Osobnik, który wystąpił w tamtym spocie, nie był odosobniony, one naprawdę bardzo chętnie przesypiają całe dnie i nie chcą się ruszać ze swojego posłania.