rasy psów

Rasy psów dzielą się na wiele typów. Dokonując wyboru pupila, nie powinniśmy o tym zapominać, gdyż umieszczenie psa w nieodpowiednim dla niego środowisku, może mu poważnie zaszkodzić. Jakie są więc odpowiednie do trzymania w mieszkaniu?

Rasy psów znacząco się od siebie różnią. Wynika to z ich rodowodu genetycznego, temperamentu, historycznego bądź obecnego zastosowania i rozmiaru. Zapominając o tym, możemy wyrządzić psu ogromną i nieodwracalną krzywdę.

Rasy psów odpowiednie do mieszkania. Czym się należy kierować przy wyborze? 

Dobierając sobie psiego towarzysza, pamiętajmy więc, że prestiż i wygląd psa nie mogą być najważniejsze. Decydować musi przede wszystkim możliwość dostosowania go do naszego trybu życia i rozmiarów mieszkania.

To życia na małych przestrzeniach nadaje się tylko kilka rodzajów psa. Poniżej prezentujemy rasy odpowiednie do trzymania w ciasnych czterech ścianach, które nie ucierpią, jeśli nie będziemy zabierać ich zbyt często do parku, i które pokochają kanapowy tryb życia.

Rasy psów, które spokojnie można trzymać w mieszkaniu

Jeśli pragniesz posiadać pieska małego, skorego do zabawy i oddanego, lecz mieszkasz w bloku, musisz zapoznać się z listą najodpowiedniejszych do tego ras. Żaden z przestawionych pupili nie przekracza swoją wagą 8 kilogramów i kilkudziesięciu centymetrów wzrostu.

  • Chihuahua

Ten pochodzący z Meksyku piesek nazywany jest często “najmniejszym psem świata”. Zwykle nie osiąga więcej niż 25 centymetrów wzrostu, a jego waga wahać się może między 500 a 3000 gramów. Chihuahua uwielbia zabawę, szybko się przywiązuje i doskonale odnajduje się w mieszkaniach. Niestety z racji wrodzonych wad genetycznych, szczególnie dotyczących stawów, należy go często wyprowadzać.