Rasy psów niebezpiecznych

Rasy psów niebezpiecznych zaliczane są często do psów agresywnych i nie cieszą się dobrą opinią. Czy słusznie? Wiele osób boi się pitbulli, amstafów czy rottweilerów, ale czy przypadkiem nie bez powodu? Media nagłaśniają wiele akcji, niestety w ten sposób uciera się stereotyp o tym, że to psy zabójcy. A jaka jest prawda?

Rasy psów niebezpiecznych są w Polsce częściowo popularne. Na ulicach może zobaczyć amstafy, rottweilere czy pitbulle. Niestety nie wszyscy właściciele wiedzą, jak takimi psiakami się zajmować, stąd też media tak często nagłaśniają tragiczne sytuacje z ich udziałem. 

Rasy psów niebezpiecznych cieszą się najgorszą opinią

Na liście ras uznawanych za groźne znajduje się obecnie 11 ras, jest to lista stworzona przez Związek Kynologiczny w Polsce. O dziwo nie znajdziemy na niej amstafa, który też budzi postrach wśród ludzi. Jakie więc psiaki cieszą się najgorszą opinią wśród ludzi i dlaczego?

Rottweiler

W słynnym filmie “Omen” to właśnie rottweiler wcielił się w postać złego brytana. Ponoć posiadanie psa tej rasy to jest samobój i wieczne problemy. Czy taka jest prawda? Rottweiler jest niezwykle inteligentny psiakiem, ale bardzo dominującym. Dobrze już od początku postawić na trening posłuszeństwa. Niewychowany i niekontrolowany rottek może sprawiać wiele problemów oraz być agresywny dla innych czworonogów czy ludzi.